Amazon AMB Hizmetini Kullanıma Sunuyor - BTC MAGAZİN

Amazon AMB Hizmetini Kullanıma Sunuyor

Perakende devi Amazon’un bulut bilişim platformu iştiraki olan Amazon Web Services (AWS), 30 Nisan’daki bir duyuruya göre, Amazon Managed Blockchain (AMB)’i genel olarak kullanıma sundu.

Ürün, müşterilerin kendi organizasyonlarında blok zinciri ağları kurmalarına izin verecek ve Ethereum ile Hyperledger açık kaynak çerçevelerini kullanacak. Amazon, AMB’nin binlerce milyon işlemi gerçekleştirecek şekilde ölçeklendirilebileceğini belirtiyor.

Amazon, bir hizmet olarak engelleme zincirinin (BaaS) işletmelere kendi ağlarını daha hızlı ve daha düşük maliyetle geliştirmelerine izin vereceğini, çünkü donanım sağlama, yazılım yükleme, erişim için sertifika oluşturma ve yönetme gereksinimini ortadan kaldıracağını belirtti.

AWS’de Amazon Managed Blockchain Genel Müdürü Rahul Pathak:

“ Amazon Managed Blockchain ağların oluşturulması, ağın kurulması, sertifikaların ve güvenliklerin yönetilmesi ve ağın ölçeklendirilmesi ile ilgileniyor” açıklamasında bulundu.

AWS’nin açıklamasına göre, AMB’yi uygulayan başlıca firmalar arasında ABD’nin iletişim devi AT&T, Nestlé küresel yiyecek ve içecek şirketi ve Singapore Exchange Limited bulunuyor.

AWS ilk olarak Amazon Quantum Ledger Database (QLDB) ile birlikte geçen yılın kasım ayında AMB’yi açıkladı. QLDB, merkezi bir otorite tarafından denetlenen saydam, değişmez ve kriptografik olarak doğrulanabilir işlem günlüğü sağlamak için tasarlanmış bir muhasebe veritabanıdır.

Bizi twittertelegram , instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu