Facebook Kripto Para Birimi İçin Yatırım Arıyor ! - BTC MAGAZİN

Facebook Kripto Para Birimi İçin Yatırım Arıyor !

Wall Street Journal (WSJ)’ın 3 Mayıs’taki haberine göre, sosyal medya devi Facebook, kripto para birimi için 1 milyar dolar değerinde yatırım arıyor.

WSJ, Facebook’un şu anda büyük ödeme ağları Visa ve MasterCard ile potansiyel destek konusunda ve ödeme işlemcisi First Data Corp. ile görüştüğünü iddia etti.

“FB Coin” adlı kripto para birimi projesi ile Facebook‘un kullanıcılara kurum içi ödemeler oluşturmak istediği, yaklaşık bir yıl boyunca söylentilere neden oldu. Daha fazla bilgi dışarıya sızdıkça, bir kullanıcının Facebook profili üzerinden yapılan ödemeler de dahil olmak üzere yöneticiler tarafından çeşitli seçenekler göz önünde bulundurulduğu iddia edildi.

“Facebook ayrıca e-ticaret şirketleriyle ve parayı kabul etme konusundaki uygulamalarla konuşuyor ve bu ortaklardan daha küçük finansal yatırımlar arayacağını söyledi”

WSJ

Geçtiğimiz ay söylentiler, tanınmış bir Bitcoin (BTC) yatırımcısı olan ve altcoin Tezos’un (XTZ) destekçisi olan Draper’ın yatırım seçeneklerini tartışmak için Facebook’la buluşacağını ortaya koydu.

Facebook, New York Times’ın şirketin gelecekteki potansiyel belirteci “Facebook Coin” için destek istediğini bildirmesiyle geçtiğimiz aylarda medyanın dikkatini çekmişti.

Bizi twittertelegram , instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu