Microsoft Azure Blockchain Hizmetini Duyurdu - BTC MAGAZİN

Microsoft Azure Blockchain Hizmetini Duyurdu

Microsoft, Azure Blockchain Hizmetini 2 Mayıs’ta yapılan bir basın açıklamasında duyurdu.

Yeni Blockchain (BaaS) platformu, kullanıcıların önceden yapılandırılmış ağ üzerinde Blockchain uygulamaları inşa etmelerini sağlayacak.

Microsoft’un kurumsal iletişim başkanı Frank Shaw’a göre, bu hizmet “konsorsiyum blok zinciri ağlarının oluşumunu ve yönetimini kolaylaştırıyor”.

Shaw ayrıca, Azure Blockchain Hizmetinin “birkaç basit tıklamayla” yeni bir konsorsiyum ağı yaratabileceğini veya kullanıcının ağa yeni üyeler eklemek gibi temel işlemleri yapmasını sağlayabileceğini belirtti.

JPMorgan Chase tarafından desteklenen açık kaynaklı bir blok zinciri platformu olan Quorum, Azure Blockchain Hizmeti ile yönetilebilen ilk platformdur.

“Dünyanın en büyük blok zinciri geliştirici topluluğuna sahip olan popüler Ethereum protokolü üzerine kurulu olduğu için, Quorum doğal bir seçimdir.”

Azure CTO Mark Russinovich

Microsoft Azure, Mayıs 2018’de Blockchain uygulama oluşturma hizmeti Azure Blockchain Workbench’i piyasaya sürdü. Bu platform aynı zamanda Blockchain ile ilgili çalışmaların özelliklerini otomatikleştirmek için tasarlandı. Bu durumda geliştirici için hazır altyapıyı sağlayarak Blockchain uygulama geliştirmesini kolaylaştırıyordu.

Ekim 2018’de Microsoft Azure, Nasdaq ile güçlerini birleştirdi. Nasdaq, Azure Blockchain teknolojisini, işlemlerini hızlandıracağı beklentisiyle finansal çerçevesine entegre etmeyi seçti.

30 Nisan’da, perakende devi Amazon’un bulut bilişim kanadı olan Amazon Web Services, Amazon Yönetilen Blockchain adlı kendi BaaS platformunu piyasaya sürdü.

Bizi twittertelegram , instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu