Amazon, Bitcoin Ödemelerini Kabul Etmeye Hazırlanıyor - BTC MAGAZİN

Amazon, Bitcoin Ödemelerini Kabul Etmeye Hazırlanıyor

Amazon, Cuma günü kripto para birimi ve blok zinciri uzmanı için yeni bir iş ilanı yayınladıktan sonra, iddia edilen kripto para planlarıyla ilgili bazı yeni ayrıntılar ortaya çıktı.

Anonim bir kaynak, İngiliz iş gazetesi City AM’ye e-ticaret devinin bu yılın başlarında Bitcoin ödemelerini kabul etmeye hazır olduğunu söyledi. Doğruysa, böyle bir gelişme potansiyel olarak kripto para biriminin benimsenmesini hızlandırabilir.  

Kaynak, Amazon’un yıllardır kripto para projesi üzerinde çalıştığını iddia ediyor:

Bu sadece gelecekte bir noktada kripto para birimi ödeme çözümleri kurma hareketlerinden geçmiyor – bu, Amazon’un nasıl çalışacağına dair gelecekteki mekanizmanın eksiksiz, iyi tartışılmış, ayrılmaz bir parçası.

İddiaların kaynağına göre Amazon, Bitcoin ile durmayacak. En büyük kripto para birimini entegre ettikten sonra, Ethereum, Cardano ve Bitcoin’i ekleyecek:

Uzun sürmeyecek çünkü planlar zaten orada ve 2019’dan beri üzerinde çalışıyorlar.

ABD’deki üçüncü en büyük halka açık şirket de kendi kripto para birimini piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Kasım 2018’de, e-ticaret devinin bir bulut bilişim yan kuruluşu olan Amazon Web Services, şu anki CEO Andy Jassy’nin Seattle merkezli devin teknolojinin önemini reddettiğini söylemesinden sadece bir yıl sonra iki blok zinciri hizmeti başlattı.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu