Tether, Bitcoin Madencilik Yazılımını Açık Kaynak Olarak Yayınlamaya Hazırlanıyor

Tether geliştirici ekibi, WhatsMiner, AvalonMiner ve Antminer cihazları gibi Bitcoin (BTC) madencilik donanımına komut ve sinyalleri iletmek üzere tasarlanmış yeni JavaScript kütüphanelerini başlatmaya hazırlanıyor.

Yeni Tether BTC Madencilik Yazılımı Açık Kaynak Olacak

Bu yeni Tether BTC madencilik yazılımı, madencilik kapasitesinin daha verimli yönetilmesini sağlayacak “yüksek kaliteli, cilalı ve modülerdir”. Bitfinex ve Tether Baş Teknoloji Sorumlusu (CTO) Paolo Ardoino’nun 5 Ağustos’ta attığı tweete göre, bu yazılımın bölümleri zamanla açık kaynak platformlarda yayınlanacak.

Ardoino, Moria’nın mimarisine çekirdek bir katkıda bulunduğunu vurguladı. Bu son gelişmeler tamamen Holepunch teknolojisine dayanmaktadır.

Tether CTO, Moria’nın işlevselliği hakkında daha önce bir tweet yayınlamıştı. Madencilik aracı, BTC madencilik ekosistemindeki öğeler arasında kolay iletişimi kolaylaştırır. Moria, onların daha akıcı, güvenli, saldırıya dayanıklı ve maliyet etkin bir şekilde etkileşimde bulunmalarına yardımcı olur.

Ardoino, “Her cihaz / madenci, bir pub/priv anahtarla tanımlanacak ve şifreli ve güvenli bir şekilde veri (hypercores) akışı yapabilecek / komutları (hyperswarms aracılığıyla) alabilecektir. Daha az güvenlik duvarı yapılandırma karmaşıklığı, arızalara karşı daha dayanıklı, siteler arası kolay replikasyon. Bugün denediğimizden daha bakımı kolay ve modüler hissediyor,” şeklinde açıklamada bulundu.

Tether, Bitcoin Madencilik Sektörüne İki Katına Çıkıyor

Genel olarak, Tether, tüm hukuki zorluklarına ve düzenleyiciler için uygulama eylemlerine rağmen kripto madencilik sektöründe çok şey yapıyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Rusya'dan Bitcoin ve Kripto Para Hamlesi!

Stablecoin ihraççısı, aylık karının belirli bir yüzdesini BTC satın almak için ayırma planlarını açıkladıktan kısa bir süre sonra, enerji üretimi ve sürdürülebilir BTC madenciliğine yatırım yaptığını duyurdu. Kripto protokolü, yerel lisanslı bir şirketle ortaklık kurarak Uruguay’da Tether Energy’yi başlattı.

Ardoino, yeni firmanın Bitcoin madenciliği için son teknoloji, sürdürülebilir uygulamalar ve finansal yenilikleri kullanırken karbon ayak izini kontrol etmek için yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanacağını belirtti.

Şu anda Uruguay, yenilenebilir enerji alanındaki altyapısıyla tanınmaktadır. Özellikle, elektriğinin neredeyse %100’ü, bol doğal kaynakları sayesinde yenilenebilir kaynaklardan gelmektedir. Tüm bu olumlu faktörleri göz önünde bulundurarak, Tether doğru seçimi yaptığına inanıyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu