Amerikalı yatırımcı Jeffrey Gundlach Bitcoin’in Daha da Düşmesini Bekliyor

Amerikalı yatırımcı Jeffrey Gundlach geçtiğimiz günlerde CNBC’ye, Bitcoin’in 10.000 dolar seviyesine düşmesi halinde şaşırmayacağını söyledi.

Gundlach, boğaların 30.000 dolarlık desteği tutamamasından sonra en büyük kripto para biriminin gerçekten hızlı bir şekilde 20.000 dolar seviyesine düşeceğinin zaten çok açık olduğunu iddia etti.

Önemli fiyat düşüşüne rağmen DoubleLine Capital kurucusu, Bitcoin‘in mevcut seviyede bir satın alma fırsatı yaratmadığını düşünüyor.

Aynı duygu yakın zamanda Çarşamba günü Bitcoin’in 21.000 dolardan ucuz olmadığını söyleyen milyarder Sam Zell tarafından kanalize edildi.

En büyük kripto para birimi dün hafif bir rahatlama rallisi görmeden önce 20.079 dolara düştü. ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell’ın büyük faiz artışlarının yaygın olmayacağını söylemesinin ardından kripto para, ana ABD hisse senedi endeksleriyle birlikte yeşilde işlem görmeye başladı.

Dünyanın en güçlü merkez bankası, Çarşamba günü gösterge faiz oranını 75 baz puan artırarak 1994’ten bu yana en büyük artışı gerçekleştirdi.

Fed baş döndürücü enflasyonu çok arzu edilen %2 seviyesine geri getirme kararlılığını koruyor.

Şimdilik, fikir birliği, Bitcoin fiyatının devam eden ayı piyasasının dibine ulaşmadan önce çok daha düşeceği yönünde. Guggenheim’dan Scott Minerd, en büyük kripto para biriminin fiyatının 8.000 dolara kadar düşebileceğini tahmin etti.

Kıdemli tüccar Peter Brandt, Bitcoin boğalarının başka bir rekor görmeden önce birkaç yıl beklemesi gerektiğini söyledi.

Bitcoin, Kasım ayındaki tüm zamanların en yüksek seviyesinden %68.49 düştü.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   1.52 Milyar Dolar Değerinde Bitcoin (BTC) Kripto Borsalarından Çekildi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu