İşte 2024’ün Bitcoin İçin Önemli Bir Yıl Olmasının İki Büyük Nedeni!

2021 boğa koşusu, Bitcoin daha önce görülmemiş bir fiyata 69.000 $’a ulaşırken, 2 trilyon dolarlık büyük bir piyasa değeri büyümesiyle karşı karşıya kaldığı için kripto para birimi endüstrisi için en büyük “seviye yükselişi” oldu.

Ne yazık ki, BTC ve diğer dijital varlıklar, son ATH’den bu yana değerlerinin yaklaşık %70’ini kaybettiği ve önceki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 19.200$’a yaklaştığı için kripto para piyasasındaki coşku oldukça hızlı bir şekilde sona erdi.

Değerinin büyük bir bölümünü kaybettikten sonra, bazı yatırımcılar varlıklarını neredeyse ikiye katladıktan sonra ilk yatırımlarının yarısından fazlasını kaybettiği için kripto para piyasasındaki hisler paniğe dönüştü.

Ayı piyasasına girerken, daha fazla analist, küresel finans piyasasındaki teknik göstergeleri ve temel değişiklikleri kullanarak ne zaman biteceğini tahmin etmeye çalışıyor. Dijital varlık piyasası için en etkili olaylardan biri, 2024’te beklenen Bitcoin halving’idir.

Halving’e ek olarak, FED’in faiz indirimine giderek 2023’ün sonunda veya 2024’ün başında başlaması beklenen para politikasını gevşeteceğini göreceğiz.

Bitcoin gibi riskli varlıklar üzerindeki baskının azalması ve üretilen kripto paraların sayısındaki azalmayla birlikte, Fed’in 2022’de ve 2023’ün ilk bölümünde enflasyonu dizginleme arzusu başarılı bir şekilde sona ererse, dijital varlık piyasasında kademeli bir iyileşme görmeliyiz.

Yazım zamanında, Bitcoin 21.089 dolardan işlem görüyor ve henüz Kasım ayının zirvesinden kaybettiği değerin en azından bir kısmını geri kazanamıyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Twitter CEO'su Jack Dorsey, Bitcoin’in İnternetin Para Birimi Olacağına Hala İnanıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu