Madenciler Borsalara Rekor Miktarda Bitcoin Gönderdi

Bitcoin madencileri, fiyatlardaki son düşüşün ortasında açık piyasaya büyük miktarda BTC satmaya hazırlanıyor.

Zincir üstü veriler, son 24 saat içinde büyük madencilerden borsalara rekor miktarda Bitcoin gönderildiğini gösteriyor. Böyle bir hareket genellikle satmaya hazırlandıklarını gösterir.

Hareket aynı zamanda Bitcoin fiyatlarının %30 düştükten sonra stabilize olması ve şu anda 21.000 dolar civarında tutmasıyla geliyor. Bu seviye aynı zamanda bir çok tüccarın pozisyonlarını pozitif tutmak için Bitcoin’den para çekmesi için son noktadır.

Piyasa hissiyatı kötüleştikçe, birkaç Bitcoin madencisinin işletme maliyetlerini karşılamak için varlıklarını sattığı görüldü.

Bitcoin madencileri ayı piyasasında en son satış yapanlar

Zincir üstü analitik firması Coinmetrics’ten alınan veriler, büyük madencilerden borsalara net 88.000 Bitcoin’in (1.7 milyar $) gönderildiğini gösteriyor – rekor bir rakam. Kripto parayı bir borsaya taşımak genellikle bir satıştan önce gelir.

Madenciler Borsalara Rekor Miktarda Bitcoin Gönderdi 2
Kaynak: @kylewaters_

Bu büyüklükteki bir satışın Bitcoin fiyatlarını önemli ölçüde düşürmesi ve muhtemelen 20.000 doların altına düşmesine neden olması muhtemel.

Ancak, ayı piyasasında genellikle en son satış yapanlar madencilerdir. Bitcoin’in 3000 dolara kadar düştüğü 2018 piyasa çöküşü sırasında bile, madenciler varlıklarını tasfiye eden son kişilerdi.

Tasfiye, fiyat düşüşüne neden olsa da, token üzerindeki kısa vadeli satış baskısının hafiflediğini ve genellikle bir dip oluşumuyla sonuçlandığını gösteriyor.

Bitcoin madencileri, girdi maliyetlerini çıkarılan BTC’lerden çok daha düşük görüyor ve BTC’lerini daha uzun süre elinde tutmalarına izin veriyor. Ancak fiyatların düşmesiyle karlılıkları azalıyor.

Madencilik karlılığı şu anda 2020’nin sonundan bu yana en düşük seviyesinde.

BTC nerede dibe vuracak?

20.000 doların altındaki bir çöküşün piyasadaki birkaç büyük pozisyonu da tasfiye edeceği göz önüne alındığında, bir Bitcoin dip seviyesi mevcut seviyelerin oldukça altında olabilir.

Teknik göstergeler, Bitcoin’in 13.000 dolara kadar düşebileceğini gösteriyor – 2020 ortasından bu yana en düşük seviyesi. Piyasadaki olumsuz makroekonomik koşullar göz önüne alındığında, bu seviyelerden toparlanmanın da zaman alması bekleniyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Verilere Göre Bitcoin (BTC) Yatırımcılarının Dikkatli Olması Gerekiyor

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu