Haftanın Öne Çıkan DeFi Tokenları (13 – 19 Haziran)

DeFi, katılımcıların diğer katılımcılarla doğrudan finansal işlemler yapmasına olanak tanıyan gelişmekte olan bir alandır. Geleneksel finansal hizmetlere alternatif olarak hızla popülerlik kazanan merkeziyetsiz finans, katılımcıların aracılardan kurtulmasına olanak tanımaktadır. Her gün daha yeni ve kapsamlı DeFi ürünleri sunulurken şu anda DeFi endüstrisi, merkezi finans kurumları ve geleneksel bankalar tarafından sunulan çoğu şeyi yapmaya halihazırda izin veriyor. Varlık ticareti, kredi alma, ödünç verme, faiz kazanma, sigorta alma gibi hizmetler, merkeziyetsiz finansın temellerini oluşturmaktadır. İçeriğimizde bu hafta öne çıkan DeFi coinleri listesine göz gezdireceğiz.

Balancer (BAL)

Haftanın Öne Çıkan DeFi Tokenları (13 - 19 Haziran) 2
Balancer (BAL)

Balancer, kripto dünyasında merkeziyetsiz işlemleri en uygun fiyatlara sunması ile tanınan bir DeFi protokolüdür. Getiri üreten ve otomatik olarak yeniden dengelenen portföylere ve ürünlere sahip olan Balancer, bu sayede yatırımcıları platformunda toplamıştır. Balancer’da likidite madenciliği yaparak BAL token kazanabilirsiniz. Balancer’da otomatik portföy yönetimi özelliği vardır, yani portföyünüzdeki havuzları manuel olarak yönetmenize gerek yoktur. Balancer, havuzlara likidite sağlayan kullanıcılara her hafta 145.000 BAL dağıtmaktadır ve her yıl LP’lere 7,5 milyon BAL dağıtılması planlanmaktadır. Son haftada %40,4 değer kaybeden BAL token, dip seviyesine ulaşmış olabilir. BAL şu anda $4,35.

UMA (UMA)

Haftanın Öne Çıkan DeFi Tokenları (13 - 19 Haziran) 3
UMA (UMA)

UMA, Ethereum ağı üzerine inşa edilmiş, kripto sentetik varlıkların oluşturulması için kullanılan bir protokoldür. Kripto piyasasının büyük çoğunluğu düşüş aşamasındayken toplam piyasa değeri bugün %6,6 azalmıştır. UMA, Bancor3’te yayınlanan yeni protokoldeki diğer ortak. Yeni protokol, UMA tokenların kendilerini kalıcı kayıplardan korumalarına izin verecek ve aynı zamanda UMA protokolünün likiditesini sağlayacak. Bancor, UMA tokenların sürdürülebilir getiriler elde etmesine ve kullanıcılara otomatik bileşik getiriler sunmasına izin verecek. UMA token bugünkü büyük rallisine rağmen 7 gün önceki fiyatının %4,3 altındadır ve $2,91’dan işlem görmektedir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Haftanın Değerlenebilecek Fan Tokenları (2 - 8 Mayıs)

Secret (SCRT)

Haftanın Öne Çıkan DeFi Tokenları (13 - 19 Haziran) 4
Secret (SCRT)

Secret, Cosmos üzerine inşa edilmiş gizlilik odaklı bir blok zinciri ağıdır. Ağdaki gizli sözleşmeler ve akıllı sözleşmeler, dApp’lerin özel verileri kullanmasına izin vermektedir. Akıllı sözleşmeler diğer blok zincirleri ile de uyumludur. Şifreli sözleşme durumları, verileri ifşa etmeden şifreli gidileri şifreli çıktılara aktarıyor. Güvenilir Yürütme Ortamı oluşturuluyor ve şifreleme protokolleri ile veri gizliliği garanti ediliyor. Secret Network, Nisan ayında Cosmos ekosisteminin bir parçası olarak Layer 2 projesi dYmension ile işbirliği yapmaya başlamıştı. Bu sayede blok zinciri daha iyi ölçekleniyor. SCRT token $0,992 fiyatında ve son 7 günde %24,5 düşüş yaşadı.

Rocket Pool (RPL)

Haftanın Öne Çıkan DeFi Tokenları (13 - 19 Haziran) 5
Rocket Pool (RPL)

Ethereum vakfı, ETH 2.0 için Beacon Chain’e minimum 32 ETH stake edilmesini uygun görmüştür. Bu miktardan daha az ETH’ye sahip olanların alternatif platformlara yönelmesi gerekmektedir. Rocketpool, ETH’lerinizi stake ederek faiz kazanmanız için giriş engellerini azaltmıştır. Rocket Pool’da düğüm çalıştırmak için 16 ETH’ye, staking yapmak için ise 0,01 ETH’ye sahip olmanız yeterlidir. Protokolün rETH isminde bir ETH stablecoini vardır. Rocket Pool, küçük oyunculara Ethereum sisteminin bir parçası olma avantajı sağlıyor.

$8,65 fiyatındaki RPL token son haftada %45,1 değer kaybetmiştir.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu