Temmuz’un Dikkat Çeken Meme & Dog Kriptoları

Meme tokenlar, viral görsellerden veya çevrimiçi şakalardan ilham alarak geliştirilen, başarıları genellikle çevrimiçi topluluklarının büyüklüğüne göre değişen kripto paralardır. Ana akım kripto paralara eğlenceli bir alternatif olarak yaratılan meme coinler, genellikle çok yüksek arza ve çok düşük fiyatlara sahiptir. Bazı meme tokenlar belirli bir amaç veya proje düşünülerek oluşturulmuş olsa da bazıları sadece şaka amaçlı oluşturulmuştur, örneğin Dogecoin.

Memecoinler diğer kripto paralara göre daha yüksek volatiliteye sahip olma eğilimindedir. Dolandırıcılığa maruz kalmamak için yatırım yapacak meme tokenı iyi belirlemek gerekmektedir. Teknik incelemeler, yürütülen projeler, yatırımcılar ve topluluk, bir kriptoya yatırım için dikkat edilmesi gereken noktalardır. Bu içerikte Temmuz ayının dikkat çeken meme ve dog kriptoları listesine göz atacağız.

Pitbull (PIT)

Temmuz'un Dikkat Çeken Meme & Dog Kriptoları 2
Pitbull (PIT)

Pitbull, arzdaki tokenları sürekli yakarak deflasyonist bir tokenomik oluşturmuş merkeziyetsiz, otomatik bir topluluk tokenıdır. Tüm satış işlemlerinden %2 kesilerek akıllı sözleşme ile likidite havuzuna eklenmektedir. Şimdiye kadar toplam arzın %59,82’si yakılmıştır. 500 bin PIT sahibi vardır. Sadece PIT tutarak işlem ücretlerinin %2’lik kısmından pay alınabilir, geliştirilecek Pitbull NFT’lerine sahip olma hakkı elde edilebilir. Pitbull’un PitSwap isimli bir DEX’i bulunmaktadır. 30 gün önceki fiyatıyla neredeyse aynı fiyatta olan PIT token şu anda $0,000000000902 fiyatından işlem görüyor.

Doge Killer (LEASH)

Temmuz'un Dikkat Çeken Meme & Dog Kriptoları 3
Doge Killer (LEASH)

Shiba Inu, kendisine Doge Killer takma ismini takan bir memecoin projesidir. Shiba Inu ailesi içinde ana token olarak SHIB ve yardımcı tokenlar olarak LEASH ile BONE tokenları bulunmaktadır. LEASH, başlangıçta Dogecoin fiyatına sabitlenmiş bir token olarak ayarlanmıştı, daha sonra ise bu fikirden vazgeçildi ve fiyat piyasada serbest bırakıldı. LEASH, dolaşımda toplam 103.832 tokena sahiptir. Bu yüzden SHIB’in tam tersi şekilde çalışmaktadır. LEASH likiditesi sağlayanlara özel ödüller sunulmaktadır. LEASH token geçtiğimiz 7 günde %17,5 değer kazanmıştır ve $394,51’dan işlem görmektedir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Kripto Para Ticareti Yaparken Risk Nasıl Azaltılır?

WOOF (WOOF)

Temmuz'un Dikkat Çeken Meme & Dog Kriptoları 4
WOOF (WOOF)

WOOF, 1 trilyon token arzı ile piyasaya sürülmüş ve topluluğa kaydolan herkese airdrop yöntemiyle dağıtılmış bir projedir. Airdroptan beri toplam arzın %98’i geri alınarak yakılmıştır. Kasım 2021’de topluluğu merkeziyetsiz hale getirmek için DAO kuruldu ve artık WOOF sahipleri projenin geleceğine karar vermek için oy hakkına sahip. WOOF, dünya çapında hayvan ihmali ve istismarının devam eden etkilerini önlemeye yardımcı olmak için 4 hayır kurumuna $10.000 değerinde Bitcoin bağışı yaptı. WoofSwap isimli dex, kullanıcıların Solana blok zincirinde swap yapmasına ve likidite sağlamasına olanak tanımaktadır. Tüm trend Solana tokenları burada takas edilebilir ve işlem ücretleri topluluk ve protokole yeniden yatırılmak üzere topluluk DAO cüzdanına geri dönmektedir.

$0,000121 fiyatındaki WOOF token son 30 günde %61,4 değer kazanmıştır.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu