Render Token (RNDR) Nedir? Render Token (RNDR) Geleceği ve Yorum 2022

Render Token (RNDR) Nedir?

Render Token, görüntüleme teknolojisi büyüdükçe, kullanıcılar ve işletmeler daha yüksek kaliteli içerik ve bilgisayar tarafından oluşturulan grafikler için baskı yapma imkanı sağlıyor. Video yaratıcıları, tasarımcıları ve editörleri sürekli olarak farklı projeler için videolar, animasyonlar ve grafikler oluşturuyor. Yüksek çözünürlüklü bir resim veya animasyon olduğu sürece işleme kullanılacaktır. Gerçekçi CG animasyonlarına sahip büyük gişe rekorları kıran (Marvel serisi gibi) ve sürükleyici grafiklere sahip video oyunları pek çok örnekten sadece iki tanesidir.

Bu tüketici ve yaratıcı ekonominin artan baskısı, daha fazla proses enerjisine yönelik küresel talebi yönlendiren ana nedenlerden biridir. Bu nedenle Render (RNDR) fikri, daha fazla işlem gücü ve GPU oluşturma ihtiyacı olan farklı endüstriler için bir çözüm olarak doğdu. Ağı, artan bilgi işlem talebini karşılayacak şekilde tasarlayın. Ölçeklenebilir GPU bilgi işlem gücüne erişim sağlayarak, herkes yaratıcı vizyonunu yüksek maliyetler veya donanım olmadan oluşturabilir. Bu, basit videolardan sürükleyici AR/VR ortamlarına ve daha fazlasına kadar her şeyi içerebilir.

Bitcoin gibi popüler paralara güç sağlayan iş kanıtı (PoW) fikir birliğine göre GPU bilgi işlem gücünü kullanmanın daha uygun maliyetli bir yolu. Render ayrıca güvenli token değişimi, para basma ve çıkarların korunmasını sağlamak için akıllı sözleşmelere dayanmaktadır. Tüm platforma güç sağlayan yazılım OctaneRender® ve güç kaynağı ise OctaneBench®’tir. OctaneRender şu anda NVIDIA ve AMD GPU’ları desteklemektedir. Ayrıca Windows ve macOS kullanıcıları, bilgi işlem güçlerini ağ ile paylaşmak için bu yazılımı kullanabilirler.

Render Token ekosistemi, Ethereum blok zincirinin üzerinde yer alır ve Ethereum ağının güvenliğinden ve birlikte çalışabilirliğinden yararlanır. Örneğin, RNDR token sahipleri token’larını herhangi bir ERC-20 uyumlu cüzdanda tutabilirler. Platform, işi yapmak için gereken RNDR miktarını otomatik olarak hesaplar. Bu veriler daha sonra işlevlerini ayrıntılandıran bir ek şeklinde bir akıllı sözleşmeye iletilir. Bilgiler daha sonra Render ağında yayınlanır. GPU sahipleri, istenen çalışmayı oluşturmak için OctaneRender yazılımını kullanır.

OctaneBench® grafik kartının gücünü belirler ve platformdaki hizmet oranlarını sıralamak için metrikleri kullanır. Düğümler, onları belirli bir fiyat noktasına ayarlamak için düğümlerin itibarını, güvenliğini, hızını ve maliyetini dikkate alır.

RNDR token, Render Ağının para birimidir. İçerik üreticileri servis sağlayıcılar ile karıştırır ve bunun tersi de geçerlidir. Bir görüntü yaratması gereken herhangi bir içerik üretici, “düğüm oluşturma” hizmetlerini satın almak için bir RNDR token’a ihtiyaç duyacaktır.

Render (RNDR), merkezi olmayan GPU tabanlı işleme çözümleri sağlayan Ethereum tabanlı bir ağdır. Render ayrıca GPU gücünü bağlı 3D varlıkların merkezi olmayan bir ekonomisine dönüştüren ilk ağdır. RNDR, modern bir GPU’ya sahip herkesin RNDR token’ları karşılığında ağa görüntüleme gücüne katkıda bulunmasına izin vererek sanatçılar, tasarımcılar ve araştırmacılar için GPU’ların ölçeğini ve kullanılabilirliğini önemli ölçüde artırır. Daha basit bir ifadeyle, Render Network, GPU işlem gücüne ihtiyaç duyan sanatçıları ve tasarımcıları ve GPU kapasitesi kiralamak isteyen kullanıcıları birbirine bağlar.

Render’ın nihai amacı, blok zinciri protokolleri aracılığıyla herhangi bir 3B nesnenin veya ortamın yazılmasını, paylaşılmasını ve paraya çevrilmesini sağlamaktır. İlk halka açık satışı Ekim 2017’de gerçekleşen RNDR token, Render projesinin yerel tokenidir. Render ağında ödemeler RNDR token’ları ile yapılır.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Kripto Para Piyasasında Para Kazanma-Kaybetme Yöntemleri

Görüntülü Reklam Ağı’nda içerik oluşturucular, PayPal veya Stripe aracılığıyla alabilecekleri RNDR Kredileri ile ödeme yapabilir. RNDR kredisi oluşturmanın amacı, kripto para birimi kullanmayan ve dolayısıyla RNDR token’a sahip olmayan içerik oluşturucuların da işleme kodunu kullanabilmesidir. RNDR Kredileri ile yapılan ödemeler daha sonra yaratıcılara GPU sağlayan düğüm operatörlerine RNDR token’ları olarak dağıtılacaktır.

Render Token (RNDR) Genel Bilgiler

  • Kurucusu: Jules Urbach
  • Kuruluş Yılı: 2017
  • Blok ZinciriEthereum
  • Toplam Arzı: 536,870,912
  • Dolaşımdaki Arzı: 253,798,859
  • Piyasa Değeri: ₺ 2.314.187.206,49
  • En Düşük Fiyat: ₺ 4,79
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 151,31
  • Proje Amacı: Render, Raw modellerini video ve görsel belgelere dönüştürmek için GPU’ların gücünü kullanmayı amaçlayan bir projedir.

Render Token (RNDR) Geleceği

Render token projesi teknik incelemesinde, OTOY’un bu zorlukların üstesinden gelmek için, ilk GPU hızlandırmalı, tarafsız ve hassas fizik işleme motoru ve en hızlısı olan OctaneRender gibi araçlar sağladığını söylüyor. Proje ekibi, ekranın HD teknolojisinde olduğunu iddia ediyor, ancak sanal gerçeklik gibi yüksek teknolojilerde verileri işlemenin zor olduğunu, şu ana kadar içerik oluşturucuların dokunmasına izin vermek için birden fazla iş boyutunda ekran hızını ayarlayacak bir sistem olmadığını belirtiyor.

Dağıtılmış bir GPU işleme ağı olarak Render, yüksek güç verimliliğini korurken GPU’ların boşta kalmasına yardımcı olur. Protokol gelişmeye ve masaya daha fazla güncelleme getirmeye devam ederken heyecan verici zamanlar sizi bekliyor. Oluşturmaya yatırım yapmak şu anda akıllıca bir hareket olabilir.

Render Token (RNDR) Yorum

Birçok büyük borsada listelenen teşhir paralarının geleceği parlak olabilir. Binance borsasında listelenmesiyle özellikle dikkat çekti. Bir token’ın kripto pazarında güçlü bir şekilde değer kazanması için önemli haberler veya iyi hikayeler gereklidir. Son zamanlarda, Render bu çok önemli havayı yakaladı.

Pazarın ne getireceği büyük bir muamma. Ancak render rüzgarı yakalarsa önemli sıçramalar yapabilir. Bu nedenle, dikkate alınması gereken bir parçadır. Son günlerde önemli ölçüde arttığını bilmelisiniz. Bildiğiniz gibi, altcoinler büyük borsalarda listelendiğinde zirve yapar. Bu nedenle, bu yükseliş trendinin devam etmesini veya trendin tersine dönmesini bekleyebiliriz. Kısmi iade için birçok olası durum vardır. Rendering de artmaya devam edebilir. Öte yandan, kar amaçlı satış da gelebilir.

Render Token (RNDR) Nereden ve Nasıl Alınır?

Render Token (RNDR)’ı güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu