Peter Schiff, Bitcoin Fiyatı İçin Yeni Bir Tahminde Bulundu

Tanınmış Bitcoin eleştirmeni ve SchiffGold varlık yönetimi fonunun kurucusu Peter Schiff, kripto fiyat tahmininin gerçekleştiğini duyurdu.

Schiff, bu haftanın başlarında, Ethereum fiyatını doğru tahmin ettiğini belirtti. Şimdi, Bitcoin ve Ether’in düşerken ulaştığı seviyeleri neredeyse doğru tahmin ettiğine inanıyor.

“Bitcoin’de %30 ve Ethereum’da %40 düşüş”

Son tweetinde Schiff, Bitcoin ve Ethereum’un daha önce tahmin ettiği seviyelere çok yaklaştığını belirtti – BTC için 20.000 dolar ve ETH için 1.000 dolar.

Bitcoin, öngörülen 20.000 $ seviyesinden 80 $ ve Ethereum, Schiff tarafından beklenen 1.000 $ ‘dan 20 $ uzakta olduğu için tam olarak doğrudan bir isabet olmadığını itiraf etti.

Tahminini beş gün önce, 11 Haziran’da yaptı. Şimdi, Peter Schiff, ilk iki en büyük kripto para biriminin dibinin henüz gelmediğine inanıyor. 

Schiff, Bitcoin’in 5.000 doları test etmesini bekliyor

15 Haziran’da Schiff, Bitcoin’in uzun vadeli desteği 5.000 $ seviyesini test edecek kadar düşebileceğini belirten bir grafik içeren bir tweet yayınladı.

Bu tweet, amiral gemisi dijital para birimi 21.000 $ seviyesinin altına düştükten ve yukarıda bahsedilen 20.000 $ seviyesine gerçekten yaklaştıktan sonra yayınlandı.

Schiff, Bitcoin düşmanı ve altın yatırımcısı olmasına rağmen, yatırımcıların daha sonra daha ucuza almak için Bitcoin varlıklarını satmalarını önerdi.

Schiff, yılın başında Twitter’da Bitcoin’in 30.000 doların önemli ölçüde altına düştüğünde 10.000 dolara düşmesini beklediğini yazdı. Tahmini gerçekleşirse, BTC 20.000 doların altına düşecek ve daha sonra BTC’nin “düşmek için uzun bir yolu” olacak.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin, Büyük Bir Güncelleme Görebilir

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu