Analist PlanB: Bu Bitcoin (BTC) Fiyat Göstergesi Artık Çalışmıyor

On beş ay önce, Ocak 2019’da, Bitcoin (BTC), 3.216 dolara düştükten sonra, nadir bir analist gelecekte yükselişe geçeceğini bildi. Tecrübeli tüccar ve araştırmacı PlanB, haftalık hareketli ortalamaların, zorluğun ve halving yakınlığının girdi olarak alındığı bir model gösterdi. Şimdi, bu tahmini düştü.

Bitcoin (BTC) Fiyatında İki Sent

Modeline göre, kripto kralının fiyat hareketleri zorluk değişimlerinden ve halving olaylarının yakınlığından etkileniyor. 200 haftalık hareketli ortalamalardan oluşturulan trend çizgileri, grafik için destek seviyeleri olarak işlev görmekteydi.

Zaman, bu tahminin sadece ilk bölümünün çalıştığını göstermiştir. Bitcoin (BTC), Siyah Perşembe günü bazı türev borsalarında çok yakın olmasına rağmen, asla 3.200$ seviyesine dokunmadı.

Halving yaklaşıyor ve Bitcoin (BTC) fiyatı 8.000 dolar seviyesine yakın değil. Yine de halving olmadan önce biraz zamanının kaldığını belirtmek gerekir. Bugün, 100.000$ seviyesi, 2021 Bitcoin (BTC) tahmini için inanılmaz bir hedef gibi görünüyor.

Bazı tanınmış analistler o yıl için beklentilerini düşürdüğünü söylüyor. Bitcoin (BTC) fiyatı için yeni ATH( Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesi) dört veya beş yıl sonra gelebilir.

Elveda Deme Zamanı

Tarihi Bitcoin (BTC) fiyat çöküşünden bir ay önce PlanB, modeline hala güveniyordu. Hatta yeni bir dalganın halvingden hemen sonra başlayacağını ve Aralık 2021’e kadar zirveye ulaşacağını belirtmişti.

Kripto kralı, tüm zamanların en büyük bir günlük katliamını altcoinler ile birlikte yaşadı. Fiyatı 4.000$ altına düşmüştü, bu yüzden muhtemelen biraz daha uzun süre boyunca 100.000$ için beklememiz gerekecek.

Yine de, Capriole’un Charles Edwards’ının yanı sıra aynı yazarın Plan B’nin S2F modeli için 100.000$ için bir ‘enerji değeri’ tahmini bulunuyor.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Yorumlar (Hayır)

Cevap bırakın