Analistlere Göre Bitcoin (BTC) Fiyatı Düşmeye Devam Edebilir

Bitcoin (BTC) yine önemli fiyat seviyesi olan 30 bin doların altına düştü. Son zamanlarda BTC, 32 bin dolarlık fiyat seviyesine ulaşmıştı. Ancak uzmanlar bunu bir ayı piyasası rallisi olarak nitelendirmişlerdi. Analistler, bu ayı piyasasının daha da devam edebileceğini öne sürdüler.

Fed Faiz artışları BTC’yi vurdu

Geçen ay, küresel kripto para piyasası için korkunçtu. Dünyanın en büyük kripto para biriminin fiyatı Mayıs ayında yaklaşık %30 düştü. BTC’nin hakimiyeti %46’ya düştü. Bloomberg Intelligence kıdemli emtia stratejisti Mike Mcglone, Bitcoin’in bir dönüm noktasında durduğunu bildirdi. Bu durum, eğrinin aşağı veya yukarı eğimli bir konuma neden olacak şekilde değişebileceği bir noktaya geldiğini yansıtır.

Mcglone, Federal Rezerv’in enflasyonla mücadelesinin Haziran ayının başında Bitcoin ve dijital varlık piyasası için birincil bir rüzgar olduğunu belirtti. Raporlara göre, Federal Rezerv sertleşen para polisini sürdürmek istiyor. Fed başkan yardımcısı Lael Brainard, verilerden “potansiyel olarak Haziran ve Temmuz aylarında 50 baz puanlık piyasa fiyatlandırması” gibi göründüğünü söyledi. BTC fiyatları son 24 saatte %2’den fazla düştü.

Brainard, Fed’in muhtemelen oranları artıracağını da sözlerine ekledi. Ancak zam beklenenden az olacak. ABD enflasyon oranı son 40 yılın en yüksek rekorunu kırdı.

BTC daha fazla düşebilir

Bir kripto uzmanı, bu Bitcoin düşüş eğiliminin devam edebileceğini öne sürdü. Sonunda düşmeden önce pazarın bu aralıkta konsolide olabileceğine dikkat çekti. Analiste göre BTC 22 bin ila 24 bin dolar fiyat aralığına düşebilir, bununla birlikte, çökmeden önce fiyat desteği fiyat bölgesinin etrafında dolaşacaktır.

Bitcoin, yazım zamanında ortalama 29.500 $ fiyatla işlem görüyor. Glassnode’a göre, Bitcoin’den yaklaşık 1,3 milyar dolar çekildi. Bununla birlikte, net çıkış 698 milyon dolardır. Bu arada, küresel kripto piyasası da geçen gün yaklaşık %2 düştü. 1,22 trilyon dolar seviyesinde bulunuyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Morgan Stanley Kısa Vadeli Bitcoin Rallisi Bekliyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu