DigiByte (DGB) Nedir? DigiByte (DGB) Geleceği ve Yorum 2022

DigiByte (DGB) Nedir?

Digibyte, hız, ademi merkeziyetçilik ve güvenlik kavramları etrafında inşa edilmiş bir kripto para birimidir. 2014 yılında eski kripto projelerinin bir parçası olarak kurulan DGB, yaşına ve son dört yılda sürekli büyümesine rağmen hala nispeten bilinmiyor.

DigiByte destekçileri, kripto para biriminin uyuyan bir dev olduğunu söylüyor. Hayranlarına göre, DGB, kripto para birimi teknolojisinin ön saflarında yer alıyor. Diğer para birimlerinden daha hızlı, ölçeklenebilir ve daha güvenli bir ağ barındırıyor. Zaman içinde, en son teknolojisinin Bitcoin, Litecoin ve diğer en iyi dijital para birimi seçimlerine karşı zafer kazanacağını iddia ediyorlar. DGB, özel bir topluluğa ve dünya çapında yaklaşık 100.000 düğüme sahiptir.

Öte yandan, DigiByte’ın benimsenmesi son dört yılda yavaşladı. Rakiplerine kıyasla nispeten cansız bir para birimi olmaya devam ediyor. DGB web sitesinde çok sayıda pazarlama metni ve moda sözcükler bulunur. Ancak devrimin gerçekte nasıl çalıştığına dair çok az teknik bilgi var. DigiByte’ın gerçek başarılarını, gelecek için planladıklarına kıyasla anlamak zor.

Diğer altcoinlerin çoğundan farklı olarak, Digibyte bir makyaj projesi seçmedi. Nispeten eski bir token olduğu için, dönemin popüler projesi olan “para birimi olma” projesini sürdürdü ve Bitcoin’e rakip olmaya çalıştı. Yukarıda açıkladığımız gibi, DGB Bitcoin’den daha hızlı çalışır ancak yatırımcılar için hız her şey değildir. Projesi temelde bir değişim aracı ve para birimi olmaktır.

DGB, 2013 yılında Jaret Tate tarafından geliştirildi ve ilk genesis bloğu, ertesi yıl 2014’te onun tarafından piyasaya sürüldü. Tate, piyasaya sürülmesinden sonra tüm zamanını DigiByte’ın geliştirilmesine adadı. O zamandan beri, projenin finansmanı DGB vakfına yapılan bağışlardan geldi. Burada, Tate ve projeye dahil olan diğerlerinin, ilk madencilik ve ticaretten önemli miktarda DGB’ye sahip oldukları söylenmelidir. DGB fiyatı arttıkça bu ekibin ve kurucularının serveti de artacaktır.

Bitcoin gibi, DGB de UTXO’ya dayalı bir kripto para birimidir. Bu, yeni işlemlerin cüzdan “bakiyesinden” gelmediği anlamına gelir. Bunun yerine, her bölümün bir kimliği vardır. Cüzdanınıza bir token girdiğinde, cüzdanınızda “çöp” olarak kabul edilir. O parayı başka birine gönderdiğinizde harcanmış olur. Bu, token’ın çift harcama sorununu önler. Aynı zamanda blockchain ile birlikte diğer güvenlik sorunlarını da çözer.

DGB, 10 Ocak 2014’te Genesis bloğunu başlattı. Lansman sırasında benzersiz bir çalışma kanıtı algoritması kullanıldı. Bununla birlikte, kısa bir süre sonra DGB, toplam beş ticaret algoritması kanıtı sunmak için bir hard fork kullandı. Algoritmalar arasında bölünmüş madencilik, ademi merkeziyetçiliği destekler ve ağ güvenliğini artırır.

Yaklaşık olarak her 15-18 saniyede bir yeni bir DGB bloğu kazılır. Beş madencilik algoritmasının her biri, her 1,5 dakikada bir blokları mayınlayacaktır. İşlem boyutu her blokla sınırlıdır. DGB ayrıca blok zincirleri küçük ve ölçeklenebilir hale getiren Segregated Witness teknolojisini uygulayan ilk şirkettir. Dört yıllık varlığı ile birlikte hızlı blok zinciri, DigiByte’ın şu anda var olan en uzun blok zincirine sahip olduğu anlamına gelir.

DigiByte (DGB) Genel Bilgiler

  • Kurucusu: Jared Tate
  • Kuruluş Yılı: 2014
  • Blok ZinciriBlockchain
  • Toplam Arzı: 21,000,000,000
  • Dolaşımdaki Arzı: 15.390.000.000
  • Piyasa Değeri: ₺ 2.805.226.223,38
  • En Düşük Fiyat: ₺ 0,15
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 1,30
  • Proje Amacı: DGB, para ödemesi ve değer saklama amacıyla kullanılır. Bir kripto para birimi olan DigiByte, cüzdan özelliğini kullanarak dosya ve işlemleri depolar.
Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin Halving 2020 - Bilmeniz Gereken Her Şey

DigiByte (DGB) Geleceği

DGB Coin hakkında yapılan yorumlara baktığımızda hız ve kişiselleştirme kriterlerinden bahsedildiğini görüyoruz. Yatırımcılar, yorumlarında, özel token’lar oluşturmak için DGB proje ağındaki çeşitli uygulamaları kullanabileceklerini belirttiler. Bu avantajı almak için kullanılan ödeme aracı DGB Coin olarak tanımlanmaktadır.

Yüksek bakiyeli yatırım davranışında bulunan yatırımcılara, düşüşün ardından daha fazla kayıp yaşamamak ve sermayelerinin büyük bir bölümünü kaybetmemek için DGB Coin’i kullanmayı bırakmaları tavsiye edilir. Diğerleri ise kısa bir hamle yapmanın daha fazla düşüşü tetikleyebileceğini savunuyor ve bunu bir rallinin izleyeceğine inanıyorlar, bu nedenle satış önerilmiyor.

Önümüzdeki günlerde değişimin hangi yönde gerçekleşeceği henüz bilinmese de uzmanlar düşüşün çok büyük olduğunu düşünüyor ve bu nedenle büyük satışlara yatırım yapmış kripto yatırımcılarının bir süre beklemesi gerekiyor. Satış en az bir kazançla yapılırsa zararın daha az olacağına inanılır. Tüm bunlar göz önüne alındığında, birim fiyat düşüşünün olumsuz seyri devam ederse beklentiler artabilir. Bu nedenle önümüzdeki günlerde tam olarak ne olacağı henüz bilinmiyor. Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce bunların sadece bir tahmin olduğunu, kendi araştırmanızı yapmalı ve uzmanların görüşlerini dikkate almalısınız.

DigiByte (DGB) Yorum

Çekicilik DigiByte için son derece önemlidir. Dört yıllık tarihinde şu ana kadar pek bir şey kazanmadı, ancak 100.000 düğüm, bir altcoin için saygın bir ağ boyutudur. Ancak DGB nispeten eski bir para birimidir ve kesin mesajlaşma ve PR için büyük destek alma fırsatına sahip olmuştur.

DigiByte şu anda oyun topluluğunda ilgi görüyor. DGB, DigiByte Gaming adı altında bir alt şube oluşturmuş ve oyunculara belirli oyunları oynama süresi karşılığında DGB sunmaktadır.

CEO Tate, bu yıl kamu desteğine ve DGB Vakfı’na odaklanma sözü verdi. Bu noktada, daha fazla benimseme ve çekicilik kazanmak, projenin karşı karşıya olduğu en büyük zorluktur. DigiByte’ın kaderi tehlikede. Hız, ölçeklenebilirlik ve güvenlik konularında lider olarak hareket edebilir; veya sabit bir göreli belirsizlik durumunda çürüyebilir.

CEO Tate, bu yıl kamu desteğine ve DigiByte Vakfı’na odaklanma sözü verdi. Bu noktada, daha fazla benimseme elde etmek, projenin karşı karşıya olduğu en büyük zorluktur. DigiByte’ın kaderini dengelemek zordur. Hız, ölçeklenebilirlik ve güvenlikte lider olabilir; veya sabit bir göreli belirsizlik durumunda çürüyebilir.

DigiByte (DGB) Nereden ve Nasıl Alınır?

DigiByte (DGB) güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu