Bitcoin ve Ethereum, 2021’den Bu Yana En İyi Aylık Kapanışa Doğru Gidiyor

En iyi kripto para birimleri Bitcoin ve Ethereum, küresel piyasalarda yenilenen risk iştahı ve Ethereum “Merge” yükseltmesini çevreleyen beklentiler arasında 2021’den bu yana en iyi ayına doğru ilerliyor. TradingView verilerine göre, Bitcoin Temmuz ayında şu ana kadar %22,26 artarak Ekim 2021’den bu yana en yüksek aylık kapanışını gerçekleştirdi. İkinci en büyük kripto para birimi Ethereum, Temmuz ayında şu ana kadar %60,12 artarak Ekim 2021’den bu yana en yüksek aylık kapanışını gerçekleştirdi.

Bazı yatırımcılar, ABD ekonomisindeki resesyona ilişkin artan göstergelerin bir sonucu olarak, Federal Rezerv’in faiz oranlarını artırmayı yıl sonuna kadar durdurabileceğine ve hatta 2023’te borçlanma maliyetlerini düşürmeye geçebileceğine inanıyor. Bu, bu yılı sıkıntılı geçiren kripto para birimleri gibi varlıklar için iyi bir haber olabilir.

Yazım sırasında, Bitcoin ve Ethereum sırasıyla 24,403 dolar ve 1.712 dolardan işlem görüyor.

Venn Link Partners CEO’su Cici Lu, Bloomberg’in bildirdiğine göre , “kaldıraçlı pozisyonların tasfiyesi sona ermiş gibi görünüyor” diyerek piyasanın dip bulmuş olabileceğini belirtti.

Aynı şekilde BitBull Capital CEO’su Joe DiPasquale, Bitcoin’in aylık kapanışıyla ve 19.000 ila 20.000 dolar arasındaki destek seviyelerini yeniden test edip etmediğiyle daha fazla ilgileniyor. “Bu aralıktaki başarılı sıçramalar, boğalara devam eden bir ralli için sağlam bir temel verebilir” dedi. Fundstrat teknik strateji başkanı Mark Newton, önümüzdeki günlerde Ethereum’un 1.915 $ ila 2.000 $’a yükselebileceğini tahmin etti ve “Ethereum kısa vadede teknik olarak Bitcoin’den daha çekici görünüyordu” dedi.

Honduras’ın Bitcoin Hamlesi

Honduras, başkent Tegucigalpa’dan 20 dakika uzaklıkta, dağlarda küçük bir kasaba olan Santa Lucia’nın turizm destinasyonunda “Bitcoin Vadisi”ni başlattı. “Bitcoin Valley” projesi, 60 işletmeyi mallarını ve hizmetlerini satmak için kripto para kullanmak ve bu teknikleri diğer işletmelere ve çevredeki topluluklara yaymak için eğitmeyi amaçlıyor. Santa Lucia’da hem büyük hem de küçük işletme sahipleri, daha fazla turist çekmek için kripto para birimlerini ödeme olarak kabul etmeye hazırlanıyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Binlerce Bitcoin Balinalar Tarafından Transfer Edildi

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu