Ani Patlama Sonrası Bitcoin Fiyat Analizi - BTC MAGAZİN

Ani Patlama Sonrası Bitcoin Fiyat Analizi

Bitcoin fiyat analizi

Bitcoin fiyatında, Cuma günü yaşanan ani bir yükselişin ardından hafta sonuna doğru yeni bir momentum dalgası sürüyor ve bu, piyasanın yakın bir gelecekte potansiyel bir kırılmaya başladığının işareti. Ani geri dönüş BTC’yi 3.600 $ bölgesine sürükleyen süreçten sonra yaşandı.

BTC / USD Güncellemesi

CoinMarketCap’e göre, Bitcoin fiyatı Cumartesi başlangıcında 3.900 doların üstünde kararlı bir hamle yaptı. Yazım sırasında, Bitcoin günü ortalama %6.2 artarak 3.917.46 $ da kapattı.

Önde gelen dijital para birimi 4.084.90 $ ‘dan yüksek bir gün içi hareketten sonra Bitfinex’te 4.000 $’ a, Coinbase, Bitstamp ve Bittrex’te 3.860 dolarlık bölgeye iniş yaptı.

Piyasalar hafta sonunda büyük bir alım satım faaliyeti gördü; Cumartesi itibariyle, Bitcoin’in hacmi 5,6 milyar doları aştı. Spot piyasalar son günlerde büyük bir sıçrama yaşadı, BTC / USDT pozisyonu istikrarlı bir şekilde yükseldi. Popüler türev alışverişi olan Bitmex, Bitcoin’in günlük hacminin yaklaşık % 21’ini göğüsledi. Daha güçlü bir Bitcoin, daha geniş bir pazarda rezonansa girerek altcoinlerde ve belirteçlerde keskin bir yükselişe neden oldu. Cumartesi günü genel kripto pazarı, 121 milyar dolardan 132 milyar dolara yükseldi.

Bitcoin fiyatındaki son hareketleri, oldukça değişken iki haftalık bir uzamayı izleyen bir konsolidasyon paternini yansıtıyor. Boğalar için, piyasanın son ayın düşük seviyesinden iyi korunan yeni bir ticaret aralığı oluşturduğu anlamına geliyor. Bitcoin fiyatı, bu ayın başlarında keskin bir şekilde 4.300 $ ‘a yükselmeden önce 3.100 $’ a düştü. Bu seviyeden sıyrılıp yükselişe geçmesi önemliydi, çünkü düşme eğilimini kırarak bu kısır döngünün üstesinden geldi.

Psikolojik hedef olan 4.000 $ ‘ın üzerindeki sağlam bir kırılma, muhtemelen geçen haftaki en yüksek seviyenin yeniden test edilmesine yol açacak. Bununla birlikte, eğilimin tersine çevrildiğini göstermek için daha agresif yükselişlere ihtiyaç duyulmaktadır. (bu, 4.800 $ ve üstü bir kırılma anlamına gelir). Şu anda mevcut olan bilgiler, böyle bir hareketin pek olası olmadığını gösteriyor.

Bitcoin fiyat analizi hakkındaki bu yazımız için yorumlarınızı bekliyoruz.

Bizi twittertelegram , instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu