ARK Invest CEO’su Bitcoin’in 1 Milyon Dolara Ulaşacağı Tarihi Tahmin Etti

Bir yatırım yönetimi şirketi olan ARK Invest’in CEO’su ve kurucusu Cathie Wood, önde gelen dijital varlık Bitcoin’in fiyatı hakkındaki tahminini sürdürdü. Yakın tarihli bir Bloomberg röportajında ​​Wood, ARK Invest’in BTC’nin 1 milyon dolardan işlem göreceği tahminini hala sürdürdüğünü doğruladı.

Wood, BTC fiyatının önümüzdeki on yıl içinde 1 milyon dolara ulaşmasını bekliyor. Bu olursa, BTC’nin fiyatı şu anki fiyatından yüzde 4.300 artmış olurdu. 

Kurumsal yatırımcıların Bitcoin benimsemesi

ARK Invest CEO’su ayrıca kurumsal yatırımcıların Bitcoin’i benimsemesinden bahsetti. Wood, bu yatırımcı grubunun şu anda fiyatı nispeten düşük olduğu için yatırım portföylerinde BTC’ye sahip olmakla daha fazla ilgilendiğini iddia etti. BTC’nin fiyatı, Kasım 2021’deki zirvesinden yaklaşık yüzde 70 daha düşük.

Görünüşe göre kurumlar hamlelerini yapıyor. Şu anki 20.000$ fiyat seviyesini bir yatırım fırsatı olarak görüyorlar ve 70.000$’dan işlem görüyorlar.

Wood

Wood ayrıca, Cambridge Associates tarafından 2018 yılında yayınlanan bir raporun ardından kurumların Bitcoin ile daha fazla ilgilenmeye başladığını iddia etti.

Cambridge Associates, Boston, Massachusetts merkezli kurumsal yatırımcılar için bir danışmanlık firmasıdır. Wood, Cambridge Associates’in müşterilerine dört yıl önce yeni bir varlık sınıfı olduğu için Bitcoin’e yatırım yapmalarını söylediğini açıkladı. Danışmanlık firması, Bitcoin’in bir Ponzi şeması gibi görünebileceğini, ancak öyle olmadığını da sözlerine ekledi. Bu tavsiye, kurumsal yatırım yöneticilerinin BTC’ye olan ilgisini çekti.

ARK Invest CEO’suna göre, “bu tür varlıklar portföylerini çeşitlendirmelerine yardımcı oluyor çünkü getiriler arasında neredeyse hiçbir korelasyon yok ve Bitcoin bu özellikleri sergiliyor.”

Cathie Wood’un BTC yatırım geçmişi

ARK Invest CEO’su, BTC başına 250 dolardan 100.000 dolar değerinde BTC aldığını söyledi. Ayrıca, ister ayı ister boğa mevsiminde olsun, BTC varlıklarını asla satmadığını söyledi. Yukarıdaki gerçekler doğruysa, Wood’un BTC alımı, mevcut BTC fiyatıyla 8,2 milyon dolar değerinde olacaktır.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Michael Saylor: Bitcoin ETF'leri Üç Yıl İçinde Piyasaları Kasıp Kavuracak

Ayrıca, önde gelen dijital varlık geçen Kasım ayında 69.044 dolardan işlem gördüğünde BTC portföyünün 27,6 milyon dolar değerinde olduğu anlamına geliyor. BTC önümüzdeki birkaç yıl içinde 100.000 $’dan işlem görürse ve Wood tutmaya devam ederse, BTC yatırımı o zamana kadar 400 milyon $ değerinde olacaktır.

Wood’un BTC fiyatı konusundaki yükseliş duruşu, kurumsal yatırımcıların en az yüzde 5’inin 2030 yılına kadar BTC’ye yatırım yapacağına dayanıyor. Wood, böyle bir durumda BTC’nin fiyatının 500.000 $’a ulaşacağını iddia ediyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu