Tim Draper Bitcoin Fiyat Tahminin Arkasında Durmaya Devam Ediyor

Portekiz’de düzenlenen yıllık bir teknoloji konferansı olan Web Summit’de konuşan, önde gelen risk sermayedarı ve kripto para birimi meraklısı Tim Draper, en büyük kripto para birimi olan Bitcoin’in Ocak ayına kadar 250.000 dolara ulaşabileceğini tahmin etti.

Draper, kadınların lider kripto para birimi Bitcoin’i bu fiyat seviyesine itebileceklerine inanmaya devam ediyor. Hotmail ve Skype gibi şirketlerin ilk destekçilerinden olan risk sermayedarı, kadın Bitcoiner’ların en büyük kripto para biriminin kullanıcı tabanını önemli ölçüde genişletebileceğini öngördü. 

New York Life Investment Management tarafından yürütülen araştırmaya göre, kadınlar ABD’deki servetin %51’ini kontrol ediyor. 

Draper, 2014 yılında şu anda feshedilmiş olan Silk Road darknet pazarından 30.000 Bitcoin satın aldı. O zamanlar, doğru bir şekilde dünyanın en büyük kripto para biriminin fiyatının üç yıl içinde 10.000 doları geçeceğini tahmin etmişti. Bitcoin, 2017 yılının sonlarında 20.000 dolara yaklaşmaya yaklaştı. 

Draper yıllardır Bitcoin’in 2023 yılına kadar 250.000$’a ulaşacağını tahmin ediyordu. Bu hedefe ulaşmak için en iyi kripto para biriminin %1,090 artması gerekiyor. En iyi kripto para biriminin önümüzdeki altı ay içinde bile yukarıda belirtilen fiyat seviyesine ulaşması pek olası değil.        

Bitcoin, geçtiğimiz Kasım ayında 69.000$’a ulaştıktan sonra şu anda 21.000$ seviyesinin biraz üzerinde işlem görüyor. Ancak Draper, ayı piyasalarının onu endişelendirmediğini söylüyor.  


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   El Salvadorlu Girişimciler Zorunlu Bitcoin Kabulüne Karşı Çıkıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu