Kasım Ayında Öne Çıkan En İyi 7 Ethereum Token’ı

Ethereum (ERC), dünyanın en popüler blok zincirlerinden biridir. Bu akıllı sözleşme ağı, 500 milyar doların üzerinde bir değere sahiptir ve 3.500’den fazla merkezi olmayan uygulamaya güç sağlar. Her projenin, ether fiyatıyla ilgisi olmayan kendi benzersiz token’ı ve ekosistemi vardır.

En büyük kripto projelerinden bazıları Ethereum blok zincirinde geliştirildi. En yaygın olanı ERC-20 olan birkaç ERC standardına dayanırlar.

Kripto varlıklarınızı Bitcoin‘in ötesinde çeşitlendirmek istiyorsanız, bu yedi Ethereum tabanlı kripto projesi keşfetmeye değer. Bu nedenle, ilk yedi ETH token’ını bir listesini derledik.

1. Tether (USD)

Tether

Tether, Ethereum ağı üzerinde geliştirilen en eski ve en önemli stablecoin’lerden biridir. 70 milyar dolarlık proje, fiyatını fiat USD’ye sabitliyor ve nakit, nakit benzerleri ve diğer varlık rezervlerinin bir kombinasyonu ile destekleniyor.

Tether, varlık sınıfına maruz kalmayı korurken, değişken kripto piyasasına karşı korunmak için genellikle mükemmel bir strateji olarak kabul edilir. Ancak bazıları, Tether’in beklenenden daha düşük rezervler nedeniyle tam bir tasfiyeyi sürdüremeyeceğinden endişe duyuyor.

2. Shiba Inu (SHIB)

Shiba Inu

Bir meme kripto para birimi olarak başlatılan Shiba Inu, Ethereum blok zincirinde çalışır ve yaygın olarak Dogecoin’e bir alternatif olarak görülür.

Memcoin en istikrarlı kripto para birimi değil, ancak ilk yılında yüzde 65 milyonu hızla artırmayı başardı ve geliştirme ekibi projeden para kazanmak için birçok fikir üzerinde çalışıyor.

Shiba Inu, birçok geleneksel yatırımcı tarafından bir pump ve dump planı olarak görülüyor. Kazançlarının çoğunluğunun tartışmalı bir şekilde FOMO tarafından yönlendirildiği düşünüldüğünde, buna katılmamak zor.

3. Cronos (CRO)

Cronos (CRO)

Cronos (CRO), hepsi bir arada kripto para birimi platformu Crypto.com’un yerel token’ıdır. Crypto.com, kripto para birimini genel halk için daha erişilebilir hale getirmeye adanmış bir ödeme, ticaret ve finansal hizmetler şirketidir.

Ayrıca kendi kripto para cüzdanına, bir NFT pazarına ve ilk kripto para kredi kartlarından birine sahiptir. Şirketin tescilli parası CRO, daha düşük ticaret ücretleri, daha iyi bahis ve kredi kartı teşvikleri ile birinci sınıf bir deneyim sunuyor.

Bu sahip olmak için mükemmel bir kripto para birimi olsa da, bir borsa cüzdanında para depolamanın risklerine karşı dikkatli olun. Kendi özel anahtarlarınıza sahip olmak, bir banka hesabına benzer şekilde, varlıklarınızın velayetini size sağlar. Crypto.com’da işlem yapmak ve harcamak daha hızlı olabilir, ancak varlıklarınızı soğuk bir cüzdanda saklamak daha güvenlidir.

4. The Sandbox (SAND)

The Sandbox (SAND)

Sandbox, oyuncuların platformun yardımcı programı token’ı SAND kullanarak oyun deneyimlerini oluşturabilecekleri, sahiplenebilecekleri ve satabilecekleri sanal bir meta veri deposudur.

İlk olarak 2015 yılında piyasaya sürülen blockchain tabanlı bir oyundur. Sandbox, oyunculara doğrusal olmayan görevler sağlayan Minecraft gibi oyunlar içerir.

Softbank ve diğerlerinden 93 milyon dolarlık başlangıç ​​sermayesi çekerek popülaritesini artırdı. Ayrıca Adidas ve Snoop Dogg gibi büyük markalar buna çok para yatırdı. Sandbox’ın sularında dolaşan 650.000 dolarlık bir mega yat bile var.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin (BTC) Hacklenebilir mi?

Rakip metaverse, Decentraland‘den ($MANA) daha iyi performans göstermesine rağmen, hangi sanal dünyanın en çok ziyaretçiyi çekeceği belirsiz.

5. Chainlink (LINK)

Chainlink (LINK)

Bu, blockchain dışı firmaların blockchain platformlarına güvenli bir şekilde bağlanmasını sağlayan bir kripto para birimi ve teknoloji platformudur. Chainlink, blockchain tabanlı akıllı sözleşmeleri diğer veri kaynaklarına bağlayan bir ara katman yazılımı platformudur.

Blockchain ve geleneksel veriler arasında bir bağlantı görevi görmek üzere 2017 yılında kuruldu. Chainlink’in yerel LINK token’ı, ERC20 ile geriye dönük uyumlu bir ERC677 token’dır. Blok zinciri ve blok zinciri olmayan bir araya geldiğinde, bu onu Web3’e ilerlemenin potansiyel olarak önemli bir parçası yapar.

Hava durumu, spor skorları, seçim sonuçları vb. gibi gerçek dünya verilerini içe aktarmak, belirli akıllı sözleşmeleri çözmek için önemli olabilir. Stake LINK, ağa katılmak ve teşvik toplamak için bir düğüm oluşturur.

6. Enjin Coin (ENJ)

Enjin Coin (ENJ)

Enjin, Singapur merkezli merkezi olmayan oyun için bir blok zinciri altyapısıdır. NFT’leri ucuz ve etkili bir şekilde oluşturma kapasitesi nedeniyle, blok zinciri geliştirmede hızla bir sonraki büyük şey haline geliyor. Ethereum yan zinciri olarak işlev görür.

Basılmış varlıklar, bir ENJ değeri atandıkları Enjin platformunda özelleştirilebilir ve belgelenebilir. NFT’leri oluşturmak, takas etmek ve silmek için bir dizi yazılım geliştirme seti (SDK) sağlar.

Uygulama programlama arabirimi (API) aracılığıyla, platformdaki dijital varlıklarının merkezi olmayan finansmanını ve oyunlaştırmasını da sunar.

7. Uniswap (UNI)

Uniswap (UNI)

Uniswap, ERC-20 token’larının eşler arası ticaretine izin veren merkezi olmayan bir değişim ve protokoldür. Açık kaynaktır ve iki tür akıllı sözleşme üzerinde çalışır: exchange ve factory. Factory sözleşmeleri ağa yeni token’lar getirirken, exchange sözleşmeleri token takaslarına izin verir.

Topluluk, alım satımları desteklemek için merkezi bir borsaya güvenmek yerine bir likidite havuzu kullanır. Kullanıcılar, aksi halde mümkün olmayan işlemler için likidite sağlamak için bakiyelerini stake ederler.

MetaMask, Coinbase ve WalletConnect ile uyumludur. Faydalı olmasına rağmen, SushiSwap ve diğerleri gibi rakiplerle giderek daha rekabetçi bir niş içinde faaliyet göstermektedir. Sonuç olarak, mevcut büyüme oranını korumak için yüksek işlem hacmine güvenmek zorunda kalacak.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu