Enjin Coin (ENJ) Nedir? Enjin Coin (ENJ) Geleceği ve Yorum 2022

Enjin Coin (ENJ) Nedir?

Enjin Coin, Ethereum Blockchain üzerine kurulmuş ENJ kısaltmasını kullanan bir token’dır. Web sitelerinde ve çevrimiçi oyun platformlarında kullanılabilen dijital bir para birimi olarak tanımlanabilir.

Enjin, 2009 yılında Inj in Network adlı bir oyun topluluğu platformu olarak kurulmuş bir startup ​​şirketidir. Enjin markası, oyun geliştirme dünyasında ve oyun dünyasında tanınmış bir markadır.

2017 yılında kripto para birimlerinin ve ICO’ların popüler olduğu dönemde platformda ve oyunlarda kullanılabilecek bir token olan Enjin’i ürettiler ve ICO’lar aracılığıyla yaklaşık 19 milyon dolar topladılar.

Enjin, oyunlarda ve oyun platformlarında kullanılan dijital bir para birimidir. Oyun içi ENJ kazanabildiğiniz zaman, oyun içi üyeliğinizi kazandığınız ENJ’lerle yükseltebilir ve ayrıca oyun içinde dijital ürünler, dijital öğeler ve oyundaki öğeler satın alabilirsiniz.

Rakiplerinin aksine, Enjin, pazar avantajını benimsemek için projeyi destekleyen geniş bir oyuncu topluluğuna sahiptir. Uzun yıllardır oyun sektörünün içinde olan bir firma olarak Enjin’i mevcut oyun platformlarına adapte etmiştir.

Enjin Coin (ENJ), ticareti yapılamayan token’lar (NFT’ler) gibi blok zinciri varlıklarının değerini desteklemek için kullanılan dijital bir değer deposudur. Enjin platformuyla oluşturulan her varlık, NFT’de kilitli olan ve dolaşımdan çekilen bir baskı kaynağı olan ENJ’yi içerir. ENJ ile blok zinciri varlıklarının madenciliği, içerik oluşturuculara ve kullanıcılara çeşitli avantajlar sunar:

 • Yedek bir değerle aşılar
 • Şeffaflıklarını sağlar
 • Örnek likidite sağlar
 • Uygulamalarda ve oyunlarda yardımcı program sağlar
 • anti-enflasyonist
 • ENJ değerini içeri almak için, blok zinciri varlıklarını istedikleri zaman yok etmelerine izin verir.

Enjin Coin (ENJ) Genel Bilgiler

 • Kurucusu: Enjin, 2009 yılında Maxim Blagov ve Witek Radomski tarafından bir topluluk oyun platformu olarak kuruldu.
 • Kuruluş Yılı: Enjin Coin ilk olarak Temmuz 2017’de duyuruldu ve Haziran 2018’de Ethereum ana ağında piyasaya sürüldü.
 • Blok ZinciriEthereum
 • Toplam Arzı: 1,000,000,000
 • Dolaşımdaki Arzı: 879,094,705
 • Piyasa Değeri: ₺ 18.298.053.733,67
 • En Düşük Fiyat: ₺ 10,96
 • En Yüksek Fiyat: ₺ 71,50
 • Proje Amacı: Enjin Coin projesi ilk kez oluşturulduğunda kripto para sektöründeki en kullanışlı token olmayı amaçlıyordu.

Enjin Coin (ENJ) Geleceği

Enjin Coin, 2022 yılında hızla büyüyen bir kripto para birimidir. Bu kripto para birimini (ENJ) olarak da biliyor olabilirsiniz. 2017’den beri haberlerde daha fazla kripto para görüyoruz. Kripto para birimleri daha popüler olmaya başladı. Giderek daha fazla insan kripto para birimlerine yatırım yapmaya karar veriyor ve böylece Enjin Coin giderek daha fazla büyüyor. Bu günlerde, Enjin Coin’in arkasında büyük bir topluluk ve üzerinde çalışan birkaç geliştirici var.

Enjin Coin yıllar içinde büyüdü. Bunun, bu kripto para birimi için fiyat tahmini üzerinde olumlu bir etkisi vardır. Ayrıca Enjin Coin, ortaklıklarını ve yatırımlarını genişletiyor.

Kripto ve oyunları birbirine uyarlamak, yıllardır uygulamaya çalıştığımız sistemlerden biri. Özellikle çoğu ülkede kripto para kullanımı oldukça fazla olduğu için artık oyunlarda işlemin kripto para ile yapıldığını görmek mümkün. NFT altyapısı sayesinde doğrudan blok zinciri üzerine kurulan oyunlar bile son zamanlarda geliştirilmeye başlandı.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Celo (CELO) Nedir? Celo (CELO) Yorum ve Geleceği 2022

Enjin, kripto para birimlerini ve çevrimiçi oyunları bu şekilde düzenlemenin birkaç başarılı örneğinden biridir. Enjin Coin geri bildirimleri üzerinde çalışan uzmanlardan bazıları, bu şekilde başarılı oyunlar geliştiren ve ciddi bir oyuncu kitlesine sahip olan ENJ Coin projesinin önümüzdeki günlerde çok daha iyi yerlere gidebileceğine inanıyor.

Enjin Coin (ENJ) Yorum

Enjin Coin, yalnızca oyuncular için bir blockchain kripto para birimidir. 2017 yılında Singapurlu şirket Enjin, parayı ERC20 uyumlu bir token olarak piyasaya sürdü. Bu, bir Ethereum cüzdanı kullanarak ENJ gönderip alabileceğiniz anlamına gelir. Ancak ENJ’nin harcadığı para çok daha ilginç.

Çoğu kripto para birimi, tıpkı bir şey satın almak için token veya fatura kullandığınız gibi kullanılabilir. Dogecoin gibi bazılarının belirli yerleşik kullanımları yoktur. Bununla birlikte, ENJ, token’ının nasıl çalıştığının bir parçası olan benzersiz bir kullanılabilirliğe sahiptir.

Oyuncular, farklı oyunlarda NFT satın almak için ENJ’yi kullanabilir. NFT’ler veya Takas Edilemez token’lar, yalnızca dijital varlıkları satın almak için kullanılır. Bu, oyunculara yönelik, güçlendirmeler, ekstra görünümler, DLC ve tipik olarak bir oyun için tasarlanmış diğer dijital öğeler anlamına gelebilecek neredeyse tüm dijital varlıkları içerebilir.

Bazı oyunlardaki öğeler birden fazla oyun için kullanılabilir. Bu durumlarda, belirli bir şirket tarafından yapılan oyunların bir kısmını veya tamamını içermesi muhtemeldir. The Verge geçtiğimiz günlerde Byte ve Peach’in yaratıcısı ve Vine’ın kurucu ortağı Dom Hofmann’ın NFT blok zinciri video oyunları üzerinde çalıştığını bildirdi.

Hofmann oyunları, sanal bellenim üzerinde çalışan NFT’ler olacaktır. Oyunun değerini küçümsemek aptallıktır. İlk günlerde, video oyunları yeni bir oyuncak ve geçeceği kesin bir heves olarak görülüyordu. Bugün sektör yılda milyarlarca dolar kazanıyor, profesyonel oyuncular için sayısız turnuva ve yarışmaya ev sahipliği yapıyor ve hiçbir yavaşlama veya durma belirtisi göstermiyor.

Sadece oyunlarda ilgili dijital öğeleri satın almak için var olan bir kripto para bu açıdan pek işe yaramaz gibi görünüyor. Üstelik, neredeyse kaçınılmaz görünüyor.

Enjin Coin (ENJ) Nereden ve Nasıl Alınır?

Enjin Coin (ENJ)’i güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu