ConstitutionDAO (PEOPLE) Nedir? ConstitutionDAO (PEOPLE) Coin Geleceği ve Yorum 2022

ConstitutionDAO (PEOPLE) Nedir?

ConstitutionDAO (PEOPLE), ABD anayasasının ilk versiyonunu satın alma vizyonuyla başlatılan bir kitle fonlaması hareketinin tokenıdır. PEOPLE Token, DAO hareketini de temsil eden bir kripto para birimidir.

Çok kısa bir süre önce oluşturulan ConstitutionDAO, Ethereum’a dayanıyor ve ana hedefi olarak topladığı para ve oylarla Sotheby’s’deki bu müzayedeyi kazanmayı hedefliyor. Ancak 47 milyon dolarlık bir fon toplamasına rağmen müzayedeyi kazanamadı ve bunu başaramayınca tamamen topluluk mülkiyetindeki bir proje haline geldi.

Anayasa’nın organizatörleri, daha yüksek bir bedel öderlerse eseri korumak, sigortalamak ve taşımak için fonları olmayacaklarına inanıyorlardı. Organizatörler, Ethereum bağışlarını ve ücretlerini iade edeceklerini söyledi.

Bloomberg News, ekibin çabalarının, insanların bir şeyler satın alma, iş kurma, kaynakları paylaşma ve kar amacı gütmeyen kuruluşları yönetme şeklini değiştirme potansiyeline sahip olan DAO’nun gücünü gösterdiğini yazıyor.

Özellikle, Anayasada, 11 Kasım’da, bir grup kripto meraklısının, Anayasa’nın nadir bir kopyasının satın alınmasını güvence altına almak için para toplama ortak hedefiyle Zoom üzerinde bir araya gelmesiyle kuruldu.

Açık artırmadan önce DAO, 17.000’den fazla bağışçıdan 45 milyon doların üzerinde ETH topladı, ancak uzun vadede anayasanın kopyası, açık artırmada Ken Griffin’e yenildikten sonra güvence altına alınmadı.

Kriptonun sadece bir teknoloji değil, bir hareket olduğuna inanan ConstitutionDAO topluluğu, Gemini‘nin her zaman kriptonun toplumu yeniden tasarlayacağına ve bireyi güçlendireceğine inandığının altını çizerek Gemini Frontier Fund‘un ConstitutionDAO‘yu desteklemekten gurur duyduğunu belirtmiş ve anayasanın tamamen halka ait olduğunun altını çizmiştir.

Kripto para biriminin sadece bir teknoloji değil bir hareket olduğuna inanan CharterDAO topluluğu, Gemini’nin her zaman kripto para birimlerinin toplumu yeniden tanımlayacağına ve bireyleri güçlendireceğine inandığını vurguladı ve Gemini The Frontier Fund’ın ConstitutionDAO’nun gururlu bir destekçisi olduğunu vurguladı ve anayasanın tamamen insanlara ait olduğunu vurguladı.

Bazı analistlerin tahminlerine göre, anayasayı koruma altında tutmak için yeterli kaynağa sahip olmasına rağmen, DAO bunu yapamadı. Çünkü bir milyon dolara yakın ücret, işlem ücreti ve daha fazlasını ödemek zorunda kalacaklar.

Açık artırmasını kaybettikten birkaç gün sonra DAO, tüm destekçilerin ödemeyecekleri PEOPLE tokenleri karşılığında Ethereum’un geri ödenmesini talep edebileceklerini söyleyerek platformu kapatacağını duyurdu. Coinmarketcap verilerine göre, PEOPLE kapanış anında 0,004 dolar civarındaydı.

ConstitutionDAO (PEOPLE) Genel Bilgiler

 • Kurucusu: Şaka Para Birimi
 • Kuruluş Yılı: 2021
 • Blok ZinciriEthereum
 • Toplam Arzı: 5,060,137,335
 • Dolaşımdaki Arzı: 5.060.000.000
 • Piyasa Değeri: ₺ 3.410.112.376,03
 • En Düşük Fiyat: ₺ 0,010
 • En Yüksek Fiyat: ₺ 2,73

ConstitutionDAO (PEOPLE) Geleceği

People token’ının merkezi olmayan bir yönetime sahip olması ve çok büyük bir topluluk tarafından finanse edilmesi, başarısının ana nedenlerinden biri olarak kabul edilir. People coin, kullanıcılara proje ve varlıkları üzerinde tam kontrol sağlar. Öte yandan ConstitutionDAO projesi, ihaleyi kaybettikten sonra topladığı bağışları iade ederek kullanıcılar nezdinde güvenilirliğini kanıtlamış oldu. Başka bir deyişle, teklif kaybedilse bile, proje hedeflerini değiştirerek pazara gidebilir. Çünkü şimdiden çok büyük bir izleyici kitlesine sahip.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   My Neighbor Alice (ALICE) Nedir? My Neighbor Alice (ALICE) Geleceği ve Yorum 2022

Öte yandan, People coin’inin Binance borsasında listelenmesi, coin’e olan güvenin yeniden sağlanmasına yardımcı oldu. People coin Binance’de listelendikten kısa bir süre sonra da kayda değer bir fiyat artışı oldu.

Çelişkili gelecek tahminlerine sahip olduğu söylenen ConstitutionDAO (PEOPLE), 2023-202 dönemi için fiyat analizlerinde olumlu bir yöne sahip. Bazıları bunun sağlam bir uzun vadeli yatırım olabileceğine inanıyor. Ancak potansiyel riskin de oldukça yüksek olduğu belirlendi. 2022 sonuna kadar dalgalı bir seyir izleyecek. Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce bunların sadece bir tahmin olduğunu, kendi araştırmanızı yapmalı ve uzmanların görüşlerini dikkate almalısınız.

ConstitutionDAO (PEOPLE) Yorum

Piyasada ciddi bir People coin tahminine ve yorumuna rastlamak pek olası değil. Ancak internet ortamı tarandığında gerçekçi gözlemler ve tahminler elde edilebilmektedir.

Örneğin Coin Codex tahminlerine göre 2023 yılı sonuna kadar fiyatın yüzde 120 ila yüzde 220 artması bekleniyor. Digital Coin Price veya Wallet Investor gibi arbitraj robotları tarafından uzun vadeli tahminler yapılmamaktadır.

Öte yandan Cyber ​​​​Pump tahminine göre People coin fiyatının kısa vadede yüzde 40 artmasını bekleyebiliriz.

ConstitutionDAO (PEOPLE), hedefleri nedeniyle hızla popülerlik kazandı, ancak bir dizi başarısız testten sonra uzmanlardan olumsuz yorumlar aldı. Açık artırmada ABD anayasasının nadir bir kopyasını satın almak için karını kullanmaması da piyasayı etkiledi. Öte yandan, bilirkişi yorumları piyasanın işleyişine ilişkin çeşitli riskler taşımaktadır. Piyasa riskinden de etkilenen fiyat, yatırımcıları ve fon destekçilerini endişelendiren bağışçıların ETH fonunu iade etme kararı almasının ardından dalgalandı.

ConstitutionDAO (PEOPLE) Nereden ve Nasıl Alınır?

ConstitutionDAO (PEOPLE)’yi güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:

 • Binance
 • OKX
 • Hoo
 • Bybit
 • FTX
 • Uniswap (V3) 
 • 0x Protocol

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu