Elrond (EGLD) Nedir? Elrond (EGLD) Coin Geleceği ve Yorum 2022

Elrond (EGLD) Nedir?

Elrond (EGLD), hem merkezi olmayan uygulama (dApps) geliştiricilerine hem de kurumsal çözümlere fayda sağlayan ucuz, verimli ve ölçeklenebilir bir blok zinciri ağıdır.

EGLD, parçalanmış bir durum mimarisi ve güvenli bir Proof of Stake konsensüs mekanizması ile tasarlanmış dağıtılmış bir veritabanıdır. Diğer blok zincir ağlarının çoğu özel donanım ve yüksek güç tüketimi gerektirse de EGLD ortalama bilgisayarlarda çalışacak şekilde tasarlanmıştır.

Verileri paralelleştirme ve işlem işleme/aktarma yöntemi olan parçalamayı kullanan Elrond’un performansı, ağa katılan bilgisayarların sayısıyla birlikte artacak, saniyede 100.000 işleme ulaşacak ve aynı zamanda daha merkezi hale gelecek. Bu, EGLD projesinin vizyonunun, dünyanın ötesindeki kullanım alanları için küreselin ötesine geçmek üzere tasarlandığını vurgular.

EGLD’nin operasyonlarının kalbinde, güvenli bir hisse kanıtı konsensüs mekanizması, gelişmiş karma, kimlik doğrulama ağı ve yerel Elrond eGold (eGLD) kripto para birimi dahil olmak üzere benzersiz bir teknoloji kombinasyonu yer alıyor.

EGLD, tescilli teknolojisiyle başlayarak, “Güvenli PoS” adı verilen Proof of Stake (PoS) konsensüs mekanizmasının yerel bir çeşidini alır ve ona bazı yenilikçi yükseltmeler ekler.

Elrond’un vizyonuna gelince, blok zinciri teknolojisinin finansmanı yeniden şekillendirme ve potansiyel olarak diğer endüstrilerin kaosunu etkileme potansiyeli konusunda büyük bir heyecan olsa da, blok zincirlerinin çok geniş ve ana akım talebi karşılamak için evrimleşip gelişemeyeceği konusundaki endişeler anlaşılabilir. Örneğin, Bitcoin son derece sınırlı bir verime sahipken, Ethereum kendi ölçekleme sorunlarını çözmek için ETH 2.0’ı dönüştürüyor.

EGLD projesinin vizyonu;

 • Dünyanın hemen her yerinde hemen herkesin erişebileceği bir finansal altyapı oluşturun.
 • Kurduğu ortaklıklar ve genişleyen ekosistem ile yüz milyonlarca kişiye ulaşın.

EGLD Network, Secure Proof-of-Stake SPoS (Secure Proof-of-Stake SPoS) konsensüs mekanizmasını, gelişmiş parçalama teknolojisini, Elrond Network’ün yerel kripto para birimini (EGLD) ve kimlik doğrulama ağını yaratıcı bir şekilde birleştirerek bu olağanüstü ağ verimliliğine ulaşır.

Elrond (EGLD) Projesi

Elrond Network, akıllı sözleşmeleri, merkezi olmayan uygulamaları (dApps) ve hatta tüm blok zinciri protokollerini dağıtmak için tasarlanmış bir platform sağlar. Ağ etkinliği, EGLD’nin yerel eGold (eGLD) kripto para birimi tarafından desteklenir.

eGLD tokeni hem yönetişim mekanizmasının bir parçasıdır hem de stake ve doğrulama ödülleri için kullanılır. EGLD ekosisteminde, gas ücretleri de eGLD ile ödenir.

eGLD token, Maiar Cüzdan ile kullanılabilir. Maiar, eGLD ve eGLD staking ile ödünç alma, ödünç verme, gönderme ve alma özellikleri sunar.

Elrond Genel Bilgiler

 • Kurucusu: Beniamin ve Lucian Mincu kardeşler tarafından Lucian Todea ile birlikte kuruldu.
 • Kuruluş Yılı: 2017
 • Blok ZinciriBlockchain
 • Toplam Arzı: 23,016,298
 • Dolaşımdaki Arzı: 21,788,628
 • Piyasa Değeri: ₺ 51.184.679.581,02
 • En Düşük Fiyat: ₺ 782,07
 • En Yüksek Fiyat: ₺ 7.927,09
 • Proje Amacı: Endüstrinin karşılaştığı en acil sorun olduğunu düşündükleri blockchain ölçeklenebilirliği sorununa bir çözüm olarak kuruldu.
Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Goldfinch (GFI) Nedir? Goldfinch (GFI) Geleceği ve Yorum 2022

Elrond (EGLD) Yorum

EGLD coin hakkında yapılan yorumlara bakıldığında, yatırımcıların şu anda coin konusunda oldukça iyimser oldukları görülüyor. Piyasa düşüşte olsa da EGLD yükseliş grafiğiyle dikkat çekiyor.

Ayrıca platform ayrıcalıklı görünüyor çünkü arkasındaki ekip güçlü ve çözdüğü problem önemli. Bu, EGLD token’ına olan talebi arttırır.

EGLD, blok zinciri platformunun yerel token’ıdır ve esas olarak bir ağ hizmeti tokeni olarak kullanılır. Spesifik olarak, EGLD, ağı kullanmak için ödeme yapan kullanıcılar ve geliştiriciler ile sağladıkları hizmetler için ödeme alan doğrulayıcılar arasında bir değişim aracı olarak kullanılır.

Ek olarak, ağ yönetimi için EGLD kullanılır; Özellikle, token’ları stake ederek, bir üye otomatik olarak karar verme sürecine katılabilir. Benzer şekilde, onaylayıcılara bir teşvik olarak token verilir. EGLD, platformuna özgü olmakla birlikte, ERC20 formatında da mevcuttur.

Bu nedenle EGLD, kurumsal merkezli bir blok zinciri için en iyi işlevselliklerden bazılarını sunar ve emsallerinin çoğundan daha iyi performans gösterecek şekilde stratejik olarak yerleştirilmiştir.

Elrond (EGLD) Geleceği

Elrond’un misyonu, herkesin dijital ekonomiye erişmesini sağlamaktır. Üstelik bunu hız, ölçeklenebilirlik, maliyet ve kullanıcı deneyiminde büyük gelişmelerle yapmak istiyorlar. Ağ şu anda saniyede 250.000 işlemi işleyebilir.

Ek düğümler ekleyerek ölçeklenebilirlik ve parçalama yoluyla paralel veri işlemenin birleşimi, Elrond’un bu alanda diğer blok zinciri ağlarına göre gerçekten büyük bir avantajı olduğu anlamına gelir.Platform bunu ilgili uygulamalara ve ana akım benimsemeye çevirebilirse, Elrond ve EGLD tokeni kesinlikle kripto dünyasında güçlü bir yer tutacaktır.

Kripto para satın alırken veya alım satım yaparken en önemli şey, şirketin ne yaptığını bilmenizdir. Yeni gelişmeler sonunda daha fazla benimsemeye ve fiyat değişikliklerine yol açacaktır. Elrond’un arkasındaki ekip, gelecek için pozitif yönde bazı yeniliklerle meşgul. Bu sadece bir tahmin, kendi araştırmanızı yapmalı ve uzmanların görüşlerini dikkate almalısınız.

Elrond Nereden ve Nasıl Alınır?

Elrond’u güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu