Ethereum Rakibi Avalanche Devasa Miktarda Fon Sağladı

Popüler akıllı sözleşme platformu Avalanche’ın arkasındaki Brooklyn merkezli şirket olan Ava Labs, Bloomberg tarafından Perşembe günü yayınlanan bir rapora göre 350 milyon dolarlık yeni fon sağladı.

Bu fon, şirketin değerini 5,25 milyar dolara yükseltecek. Ava Labs henüz en son finansman turunu onaylamadı.

Geçen Eylül ayında Avalanche, projenin ekosistemini daha da genişletmek için özel bir AVAX token satışı yoluyla 230 milyon dolar topladığını açıkladı.

Avalanche, Ethereum’un tacını çalmak için yarışan en iyi akıllı sözleşme platformlarından biri. Çeşitli merkezi olmayan uygulamaları çalıştırmak için kendisini çok daha hızlı ve daha ucuz bir alternatif olarak konumlandırıyor.  

Ava Labs, 2018 yılında bilgisayar bilimcisi Emin Gün Sirer tarafından kuruldu. Başlangıçta risk sermayesi devi Andreessen Horowitz ve kripto para odaklı yatırım şirketi Polychain Capital’den 2019 yılında 6 milyon dolar topladı.

Avalanche, kilitli toplam değeri (TVL) 10,69 milyar dolar olan dördüncü en büyük akıllı sözleşme platformudur.

Avalanche platformunun yerel tokeni olan AVAX, şu anda piyasa değeri ile 10. sırada ve meme coin Dogecoin’in hemen önünde bulunuyor. Tokenin fiyatı haberlerden sonra %5,41 artarak Bitcoin ve diğer en iyi altcoinlerden daha iyi performans gösterdi.       

Kripto para birimi şirketleri, kripto para piyasasının baskı altında kalmasına rağmen bol miktarda sermaye çekmeye devam ediyor. USD Coin’i ihraç eden Circle, kısa süre önce Blackrock ve Fidelity gibi büyük yatırımcılardan 400 milyon dolarlık yeni fon sağladı.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ripple Rakibi Stellar, Yıl Sonu Raporunu Yayınladı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu