Bitcoin (BTC) Baskı Altında, Ralli Öncesi Son Düşüşler mi?

Bitcoin fiyatı, bu sabah saat 08:05’te 38,536 dolara düşerek 15 Mart’tan bu yana en düşük seviyeye geriledi. Yazım anında Bitcoin (BTC) gün içi en düşük seviyeye ulaşmasının ardından 39.029 dolardan işlem görerek toparlanmak için mücadele ediyor.

Bitcoin (BTC) Baskı Altında, Ralli Öncesi Son Düşüşler mi? 2
Kaynak: Tradingview.com

28 Mart’ta, lider kripto para birimi, 48.234 $ ile yıllık en yüksek seviyeye ulaştı.

ABD Merkez Bankası’nın enflasyonu azaltmak için para politikasını hızlı bir şekilde sıkılaştırması nedeniyle kripto para birimi baskı altında kaldı.

Ünlü trader Peter Brandt, geçtiğimiz günlerde Bitcoin fiyatının 2024’te meydana gelebilecek başka bir büyük ralliye başlamadan önce yıllarca yatay işlem görmeye devam edebileceğini tahmin etmişti.

Geniş çapta izlenen bir duygu göstergesi olan Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi, Bitcoin yatırımcılarının “aşırı korku” tarafından ele geçirildiğini gösteriyor.

Bitcoin (BTC) Baskı Altında, Ralli Öncesi Son Düşüşler mi? 3
Korku ve Açgözlülük Endeksi
Kaynak: alternative.me

Altcoinlere gelince, çoğu son 24 saat içinde düşük performans gösterdi ve bu, piyasa düzeltmeleri sırasında sık görülen bir durum.

Avalanche (AVAX), Cardano (ADA) ve Terra (LUNA) son 24 saatte %6’dan fazla düştü.

Decred (DCR), %28’den fazla artışla yeşildeki en iyi 100 kripto para biriminden biridir.

Coinglass tarafından sağlanan verilere göre, son 24 saat içinde 223 milyon dolar değerinde kripto para tasfiye edildi. Long pozisyonlar, tasfiye işleminin %88,72’sini oluşturuyor. 

Kripto piyasa değeri şu anda 1.81 trilyon dolar. Bitcoin‘in pazar hakimiyeti %41’de kaldı. 


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Dünya Kripto Para ve Blockchain Teknolojisine Koşuyor !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu