Peter Brandt, Bitcoin Mega Boğa Piyasasının Ne Zaman Başlayacağını Tahmin Etti

Yakın tarihli bir tweet’te, tanınmış trader Peter Brandt, sıradaki mega Bitcoin boğa piyasasının ne zaman başlayacağını tahmin etti. Brandt, bir sonraki güçlü Bitcoin boğa piyasasının Mayıs 2024’te başlayacağını söyledi.

Peter Brandt, Bitcoin Mega Boğa Piyasasının Ne Zaman Başlayacağını Tahmin Etti 2
Kaynak: PeterLBrandt

Ünlü analist, Bitcoin’in önceki büyük ilerlemelerin sona ermesinden sonra başka bir yükseliş aşamasına başlamasının ortalama 33 ay sürdüğünü açıkladı.

Brandt, fiyatının ne kadar öngörülemez görünse de, en büyük kripto para biriminin geçmişteki yükseliş ve düşüş döngülerini yeniden yaratmasını bekliyor.

En büyük kripto para birimi şu anda en iyi spot borsalarda 44.000 $ seviyesinin altında işlem görüyor. Bitcoin fiyatı Kasım ayında 69.000 $ ile zirveye ulaştı, ancak daha sonra 2022’nin başlarında bir gerileme aşamasına girdi. ABD Federal Rezervi, kripto para birimlerine karşı daha şahin bir duruş benimsedi, FED düzeltmenin arkasındaki ana suçlu olarak görüldü.         

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz kısa süre önce Fed’in kısa vadede “süper şahin” duruşta kalacağını tahmin etti, ancak bu eğilimin uzun bir süre sürmesini beklemiyor. Novogratz, FED’in tutumunu yumuşattığında Bitcoin’in “aya” gidebileceğinden emin.

Geçen Mart ayında Brandt, ciddi düşüşleri nedeniyle Bitcoin tutmaya karşı olduğunu söyledi.

Ancak MicroStrategy CEO’su Michael Saylor gibi kalıcı boğalar, Bitcoin tutmanın uzun vadede işe yarayacağını savunuyorlar.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Meltem Demirörs, Bitcoin FUD'undan Ripple'ı Sorumlu Tuttu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu