Aşırı Korku Kripto Piyasasını Süpürürken Bitcoin 35,000 Dolara Yaklaştı

Bitcoin 36.000 $ seviyesinin altına düştü ve bugün erken saatlerde %3 daha kaybederek 35.258 $’a kadar geriledi.

BTC 5 Mayıs’ta düşmeye başladı ve devasa kırmızı mumlar bastı ve bu da onu 39.500 dolardan 36.386 dolara düşürdü – piyasa fiyatından yaklaşık -%8. Bu, Fed’in hızla büyüyen enflasyonla mücadele amacıyla tarihi yarım baz puanlık devasa bir faiz artırımını açıkladığı gündü.

Nasdaq 100 ve S&P 500 gibi önemli endekslere sahip borsa da dün ağır bir düşüş yaşadı.

Buna ek olarak, Bitcoin için Korku ve Açgözlülük Endeksi, yatırımcıların korktuğu ve bir satın alma fırsatı sunabileceği anlamına gelen “aşırı korkuya” işaret eden 22 puanı gösteriyor.

5 Mayıs’ta önde gelen Bitcoin düşmanı Peter Schiff, yatırımcıların artan ev faturalarını ödemek için nakit paraya ihtiyaç duyacakları için kriptolarını satmaya devam etmelerini beklediğini tweetledi. Bitcoin ve kripto ile ilgili şirketlerin hisselerinin düştüğüne ve tüm alanın yakında “kötü yatırım” olarak ortaya çıkacağına dikkat çekti.

Bu yılın Ocak ayında, Bitcoin’in 30.000 doların altına düşmesi ve ardından 10.000 dolar seviyesine inmesi beklentilerini dile getirdi.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Barstool Sports Kurucusu Bitcoin İçin 2017'deki Duruşunu Sürdürüyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu