MicroStrategy Hisse Senedi Yükseliyor: Bitcoin’in Etkisi Olabilir mi?

MicroStrategy’nin (MSTR) hisse senedi fiyatı son 30 gün içinde yüzde 39.75’lik bir artış gösterdi. Acaba bu artışın sebebi Bitcoin olabilir mi?

Şirket, son yıllarda Bitcoin biriktirme konusunda en önde gelen isimlerden biri oldu ve şu anda 4.6 milyar dolar değerinde Bitcoin’e sahip.

Kripto Hisse Senetlerinde Bitcoin ETF Hareketliliği ile Artış

Geçtiğimiz günlerde Cboe’nin BZX Borsası ve BlackRock’ın spot Bitcoin borsa yatırım fonları (ETF) için başvurularını yeniden sunmasının ardından, bu ay Bitcoin ile ilişkili kripto hisse senetlerinde bir artış yaşandı. Ancak, MicroStrategy’nin hisse senedi fiyatının 2023 yılında yükselmeye başlaması, bunun yaklaşan Bitcoin halvingine bağlı olabileceğini düşündürüyor.

Hamburg merkezli Berenberg Capital Markets tarafından yayınlanan bir araştırma notu, Bitcoin halvinginin MicroStrategy’nin hisse senedi fiyatı için potansiyel bir katalizör olabileceğini belirtti. Berenberg, dördüncü Bitcoin halvinginin ardından Bitcoin destekçisi Michael Saylor’ın şirketinin hisse senedi fiyatında ciddi bir artış öngörüyor.

Berenberg’in şu anda $MSTR hisse senedi [NASDAQ: MSTR] için tahmini 430 dolar, ve bu oldukça iyimser bir değerlendirme. Yatırım bankası, şirketin hisse senedi fiyatının 18 aylık bir zirveye ulaşacağını tahmin ediyor. Hisse senedi, önceki 24 saatte yüzde 7’den fazla artarak, yazım anında 407.7 dolar seviyesinde işlem görüyordu.

Önceki eğilimler, MicroStrategy’nin hisse senedi fiyatının Bitcoin’in fiyat hareketlerine tepki verdiğini gösteriyor. Yazılım şirketinin hisse senedi fiyatı genellikle Bitcoin’deki düşüşle birlikte düşüyor.

Dördüncü Bitcoin halvinginin 26 Nisan 2024’te gerçekleşmesi bekleniyor. TradingView’e göre, MicroStrategy, yıl başından bu yana yüzde 181’den fazla değer kazandı.

Bitcoin’e Dair Daha Fazla Planları mı Var?

Ayrıca, şirketin son dönemdeki hisse senedi fiyatındaki artışın, Saylor’ın geçen Aralık’ta Bitcoin Lightning Network tarafından desteklenen uygulamalar ve çözümleri 2023’te başlatma planlarıyla aynı zamana denk geldiğini belirtmek önemli. Bu hizmetler arasında, işletme pazarlaması, iç işletme kontrolleri ve online içerik para kazanma hizmetleri bulunuyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin Fiyatının 2025 Yılına Kadar 150.000 Dolara Ulaşması Bekleniyor

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu