Ünlü Finans Yazarı Kiyosaki: Bitcoin Yakın Zamanda 120.000 Dolar Seviyesine Ulaşacak

Finans eğitiminde bir öncü ve “Zengin Baba Yoksul Baba” kitabının yazarı olan Robert Kiyosaki, Bitcoin’in yakın zamanda 120.000 dolar seviyesini göreceğini tahmin ediyor.

Bu beklenti, Standard Chartered Bank’ın bu yıl sonunda Bitcoin’in 50.000 doları ve 2024 yılı sonunda 120.000 doları göreceği tahminiyle aynı çizgide. Diğer yandan, Rusya liderliğindeki BRICS ülkeleri, Amerikan dolarına bir alternatif olarak altın destekli bir kripto para birimi getirmeyi değerlendiriyor.

Robert Kiyosaki’nin Bitcoin Vizyonu

Robert Kiyosaki, son zamanlarda Twitter üzerinden Bitcoin hakkındaki iyimser görüşlerini paylaştı. Kiyosaki’ye göre, önümüzdeki yıl Bitcoin’in fiyatı 120.000 dolara kadar çıkabilir. BRICS ülkeleri (Brezilya, Rusya, Hindistan, Çin ve Güney Afrika), ABD dolarının küresel egemenliğine meydan okumak ve alternatif mali sistemler oluşturmak amacıyla altına dayalı bir kripto para birimi geliştirmeyi aktif olarak inceliyorlar. Rusya’nın Kenya Büyükelçiliği, altınla desteklenen yeni bir ticaret para birimi getirilmesine yönelik görüşmelerin sürdüğünü açıkladı.

Bitcoin Yükselecek mi?

Bitcoin’in geleceği hakkındaki olumlu bakış açısını destekleyen Standard Chartered Bank, kendi tahminlerini paylaştı. Banka, Bitcoin’in bu yıl sonuna kadar 50.000 dolara ve 2024 sonunda 120.000 dolara çıkacağını tahmin ediyor.

Robert Kiyosaki, yaklaşan ekonomik kriz konusunda ısrarlı ve Bitcoin, Altın ve Gümüş gibi varlıkların bu tür bir krize karşı koruma sağlayabileceğini savunuyor.

Şu anda BTC, son 24 saat içinde %1.2 artışla 30,598 dolardan işlem görüyor. Fiyat hareketleri dalgalı olsa da, BTC’nin fiyatı nispeten dar bir aralıkta seyretti; 24 saatlik en düşük fiyat 30,049.83 dolar ve en yüksek fiyat 31,026.08 dolar olarak kaydedildi.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin Madencilik Şirketlerini 2023'te Ne Bekliyor?

Bu süre zarfında gerçekleşen işlem hacmi 15,071,741,562 doları buldu, aynı zaman diliminde %69’luk bir artış gösterdi.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu