Kripto Analisti: Bitcoin, Halving Sonrası 300.000 Dolara Çıkacak

Kripto para birimi Bitcoin’in yaklaşık bir yıl içinde gerçekleşecek olan “halving” sürecinin öncesinde, piyasa duyarlılığı yavaş yavaş Bitcoin’in 2024 yılında 100.000 doların üzerine çıkacağı yönünde kaymaya başlıyor.

Binance CEO’su “CZ”, Ark Invest CEO’su Cathie Wood, BitMEX’in kurucu ortağı Arthur Hayes ve diğer liderler, halving sonrası Bitcoin fiyatı hakkındaki görüşlerini paylaştılar.

Tanınmış analist CredibleCrypto, en uzun ayı piyasasının ardından Bitcoin fiyatının 2023’te yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşacağını öngörüyor ve bunu 2008’den beri görülen teknoloji stokları rallisine benzetiyor. Ayrıca, Bitcoin’in halving sırasında gerçekleşmesi beklenen bir sonraki parabolik ilerlemenin Bitcoin fiyatını 300.000 dolar civarına çıkarabileceğini belirtiyor. Analiste göre, parabolik ilerleme genellikle önceki tüm zamanların en yüksek seviyesinin üzerine çıkmadan birkaç ay sonra gerçekleşir. Bu, Bitcoin fiyatının parabolik bir ralli için önceki ATH olan 68.789 doların üzerine çıkması gerektiği anlamına gelir ve halving sonrası Bitcoin fiyatını 300.000 dolar civarına çıkarır.

Bitcoin Fiyatına Dair Diğer Tahminler

ChatGPT’nin sıralı analizine göre, Nisan 2024’teki dördüncü Bitcoin halving etkinliği sonrasında Bitcoin fiyatı 135.000 dolara ulaşabilir. Ancak Binance CEO’su “CZ”, bu analizi daha yüksek bir potansiyel öngördüğünü belirterek reddetti.

Ark Invest CEO’su Cathie Wood, Bitcoin fiyatının 2026’da 500.000 dolara ve 2030’da 1 milyon dolara ulaşacağını tahmin etti. Wood, bir süredir kurumsal ve perakende yatırımcıların en büyük kripto para birimi olan Bitcoin’e olan talebi nedeniyle Bitcoin konusunda boğa görüşünü sürdürmekte.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Kriptoda Yeşil Gün! Bitcoin 8.600 Dolara Kadar Yükseldi

BitMEX’in kurucu ortağı Arthur Hayes, Bitcoin fiyatının bu yılın sonunda veya 2024 başlarında 100.000 dolara ulaşacağını tahmin etti. Aralık ayında, Nisan-Mayıs aylarının döngüyü tersine çevirebilecek olaylara yol açabileceğini belirtmişti.

BlackRock, Fidelity Investments ve diğer finans devleri tarafından Bitcoin ETF’lerine yönelik bir dizi başvuru, Bitcoin fiyatında büyük bir ralli için piyasa duyarlılığını olumlu hale getirdi. Ayrıca, Bitcoin’in aylık MACD’si de yeşile döndü ve yaklaşan bir ralliyi gösteriyor, bu da 9 haftalık çıkışların ardından üçüncü ardışık haftada kripto fonlarına girişler görüldü.

Pazartesi günü, Standard Chartered, daha önce 2023 için 50.000 dolar ve 2024 için 120.000 dolarlık Bitcoin fiyat tahminini revize etti. Finans devi daha önce 2024 için 100.000 dolarlık bir Bitcoin fiyat tahmini yapmıştı.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu