Standard Chartered Bank Tahminine Göre Bitcoin Fiyatı Çığır Açacak Bir Seviyeye Ulaşabilir! İşte Detaylar

Standard Chartered Bank, “kripto kışı”nın sona erdiğini belirterek, 2024 sonuna kadar 100.000 dolarlık Bitcoin fiyatı tahminini gözden geçirdi. Şimdi, banka, Bitcoin fiyatının bu yıl sonuna kadar 50.000 doları, gelecek yıl ise 120.000 doları aşabileceğini öngörüyor. Bu yukarı yönlü projeksiyon, banka analistlerinin Bitcoin madencilerinin daha fazla Bitcoin biriktirmesini beklemesiyle geliyor.

Standard Chartered Bitcoin Fiyat Tahminlerini 120.000 Dolara Yükseltti

800 milyar dolarlık Standard Chartered Bank, Bitcoin’in bu yıl 50.000 doları ve 2024 sonunda 120.000 doları görebileceğini tahmin ediyor. Banka, artan BTC fiyatlarının Bitcoin madencilerini daha fazla Bitcoin arzını tutmaya teşvik edebileceğini öngörüyor. Nisan ayında Standard Chartered, “kripto kışı” sona erdiğinde bir tahmin yayınladı. Bitcoin fiyatının 2024 sonuna kadar 100.000 doları vuracağını tahmin etti. Ancak, bankanın önde gelen döviz analisti Geoff Kendrick, Bitcoin madencilerinin daha fazla BTC tutması nedeniyle önceki tahmine göre yüzde 20’lik bir artış olduğunu belirtti.

Kendrick, “Madencilerin Bitcoin madenciliği yapmaları için artan karlılık, Bitcoin’in net arzını azaltırken ve Bitcoin’in fiyatını artırırken nakit girişini korurken satışları azaltabilirler,” dedi.

Aslında, üç hafta üst üste kripto varlık girişleri ve aylık MACD’nin yeşile dönmesi, Bitcoin fiyatı için olumlu bir görünümü işaret ediyor. Kripto varlık yatırım ürünleri, geçen hafta net 136 milyon dolarlık giriş gördü.

BTC fiyatı şu anda 30.253 dolar seviyesinde işlem görüyor ve son 24 saat içinde yatay bir hareket gösteriyor. 24 saatlik düşük ve yüksek sırasıyla 29.985 dolar ve 30.371 dolar. Ancak, işlem hacmi son 24 saatte yüzde 30 arttı, bu da yatırımcılar arasında oluşan ilgiyi gösteriyor.

Bitcoin Hash Oranı Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaşıyor

Madenciler daha fazla BTC tutmaya hazırlanırken, Bitcoin madencilik zorluğu hala meydan okuyor. On-chain veri platformu Glassnode, Bitcoin Hash Oranı’nın (7DMA) yükseliş hareketine devam ettiğini ve tüm zamanların en yüksek değeri olan 395 EH/s değerine ulaştığını bildirdi. Bu, bir bloğu çözmeye çalışırken her saniye 395 kentilyon tahminle eşdeğerdir. ABD, dünya genelinde en büyük kripto ve Bitcoin madencilik ülkesidir. Bitcoin madenciliği daha fazla elektrik enerjisi gerektirse de, yenilenebilir enerji kaynaklarına geçiş, metan gazı emisyonları gibi kaynaklar kullanarak iklim değişikliği azaltma kapılarını açtı.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin Düşüşünü Öngören Novogratz'tan Yeni Tahmin!

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu