Ripple Davası Devam Ederken, Ripple Avukatı SEC’i Sert Eleştirdi

Son dönemdeki bir Twitter tartışmasında, Crypto-Law.US’un kurucusu ve Ripple’ın bilinen bir destekçisi olan John Deaton, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından kripto şirketlerine sağlanan düzenleyici ortamı eleştirdi. Öte yandan, XRP topluluğu Avukat Bill Morgan ve Deaton ile birlikte Yargıç Torres’in kararında yaşanan gecikme konusunda endişelerini dile getirdiği.

Ripple Avukatı SEC’i Eleştirdi

@lex_node tarafından yapılan ve sistem güvenliği ve merkezileşme için “KYC benzeri kripto şeylerin” önemini belirten bir tweete yanıt veren Deaton, büyük token sahiplerinin kimliklerini ve kontrol ettikleri token arzının yüzdesini açıklamaları gerektiği konusunda hemfikir oldu.

Deaton, Ripple Labs’ın kriptografik emanet uygulamaya koyduğunu ve XRP satışları hakkında çeyreklik raporlar yayınlamaya başladığını, böylelikle şeffaflık gösterdiğini belirtti. Ancak, SEC’in bu şeffaflığı, devam eden hukuki süreçte Ripple ve CEO’su Brad Garlinghouse’a karşı kullanmakla suçladı.

Ethereum’un XRP Davasındaki Rolü

SEC’in Corporation Finance bölümünün eski direktörü William Hinman’ın 2018’deki konuşması, kripto varlıkları ve bunların menkul kıymet olarak sınıflandırılmasını tartışmıştı. Hinman’a, SEC’in Ethereum’un kurucu ortakları Joseph Lubin ve Vitalik Buterin tarafından tutulan Ether tokenlerinin sayısını belirleyip belirlemediği soruldu. Hinman, SEC’in bu bilgilere erişimi olduğunu ancak token sahipliğiyle ilgili belirli sayıları veya yüzdelikleri hatırlayamadığını belirtti.

Ripple ve ABD SEC arasındaki uzun süren hukuk mücadelesi hala bir özet yargı bekliyor. Ünlü Hinman konuşmasına dair belgelerin ve e-postaların açıklanması, XRP davasının yakında sona ereceği yönünde olumlu bir hava yarattı. Ayrıca, SEC’in diğer kriptolara göre Ethereum’u tercih ettiği bildirildi.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ripple (XRP) İngiltere'de Bir Numaralı Kripto Oldu

SEC, Bitcoin ve Ethereum’u daha önce emtia olarak ilan etmiş ve onları düzenleyici eylemlerden muaf tutmuştu, ancak SEC Başkanı Gary Gensler bu yılın başlarında Ethereum’un potansiyel olarak bir menkul kıymet olarak sınıflandırılabileceğini ima etmişti. Deaton, yakın zamanda XRP’nin bir menkul kıymet olup olmadığına dair duruşunu açıklığa kavuşturmak için bir tweet attı.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu