Bitcoin’in Küresel Piyasalardaki Ralliyi Kaçırmasıyla Yatırımcılar Tedirgin!

Bu hafta ABD’den gelen enflasyonun soğumasına rağmen, Bitcoin (BTC) ABD hisse senetleri ve küresel piyasadaki ralliyi yakalayamadı. Çarşamba günü, 12 Temmuz’da, yavaşlayan enflasyon konusunda iyimserlikle en üst seviye ABD endeksleri olan S&P 500 ve Nasdaq Composite, 15 aylık zirvelerine ulaştı.

Öte yandan, Bitcoin fiyatı son 24 saatte %0.5 düşüşle işlem görüyor ve şu anda 593 milyar dolarlık piyasa değeriyle 30,576 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Geçen ay Haziran’da gerçekleşen güçlü bir ralli sonrası, Bitcoin artışı durdu ve dünyanın en büyük kripto parası güçlü bir konsolidasyona girdi. IG Australia Pty’deki piyasa analisti Tony Sycamore, yatırımcılara bu aşamada dikkatli olmalarını önerdi. Sycamore, Bloomberg’e şunları söyledi:

“Bitcoin, ABD enflasyon verilerinin ardından hemen hemen her varlık sınıfında yaygın risk arama konusunda bir sapma oldu. Bana göre bu iyi bir işaret değil.”

Ayrıca Bitcoin fiyatının muhtemelen 200 günlük hareketli ortalamasına daha yakın olan 25,000-26,000 dolara düşebileceğini ve burada güçlü bir destek görebileceğini ekledi.

Bitcoin ve Nasdaq Korelasyonu 2020’den Beri En Negatif Seviyede

Çarşamba günkü raporlar, ABD Adalet Bakanlığı’nın Silk Road’dan el konulan bazı Bitcoin’leri sattığını öne sürdü. Bu da Çarşamba günü Bitcoin üzerindeki satış baskısının olası nedenlerinden biri olabilir.

Enflasyon verilerinin ardından diğer varlık sınıfları iyimserlik hareketi gösterirken, Bitcoin ve ilk 100 kripto paranın çoğu değer kaybetti. Bloomberg verilerine göre, 40 günlük Bitcoin Nasdaq korelasyonu 2020’den bu yana en negatif seviyeye döndü. Ancak, diğer analistlerin hala BTC için biraz iyimserliği var.

Dijital varlık borsası Independent Reserve’in ticaret başkanı John Toro şunları söyledi:

“Nispeten hızlı faiz oranı artışlarının ardından gelen deflasyonist ortamın, kripto dahil olmak üzere riskli varlıklar için iyi olması gerekir. Ancak ABD’nin el koyduğu Bitcoin’lerin hareket ettirildiğine dair öneriler – bazılarının satılabileceği riskini vurguladı – duyarlılığı vurdu.”


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bir Sonraki Bitcoin Boğa Koşusunu Neler Başlatacak?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu