Ripple Davasında Şok Ayrılık! Avukat Çekilme Talebiyle Sarsıntı Yarattı, XRP Topluluğu Bekleyişe Geçti

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Ripple şirketi arasındaki hukuki mücadelede yeni bir gelişme yaşandı.

Ripple Labs ve CEO’su Brad Garlinghouse’ı temsil eden bir avukat daha, davadan ayrılmak için başvuruda bulundu. XRP sahipleri, Yargıç Analisa Torres’ten gelecek özet yargı kararını sabırsızlıkla bekliyor. Bu arada, Ripple CTO’su David Schwartz ve XRP yanlısı avukat John Deaton, kararın Eylül ayında verilebileceğini tahmin etti.

XRP Davası: Ripple’ın Avukatından Çekilme Talebi

12 Temmuz’da New York Güney Bölge Mahkemesi’ne sunulan bir dilekçeyle, Ripple Labs’ın avukatı Anna R. Gressel’in davayı bırakma talebi resmileşti. Ripple, SEC davasında avukat olarak görev yapan Gressel’in çekilmesi için mahkemeye başvuruda bulundu. Gressel, 12 Temmuz itibarıyla Debevoise & Plimpton LLP hukuk firmasıyla olan bağını kesmiş durumda.

Debevoise & Plimpton LLP’nin diğer avukatları, davada Ripple Labs’ın temsilini sürdürecekler. Ripple, Gressel’in çekilme kararının, CEO Brad Garlinghouse ve kurucu ortak Chris Larsen dahil davalılara herhangi bir zarar vermeyeceğini belirtti. Ripple vs SEC davasının sonuçlanmasına doğru, bazı avukatlar davadan çekildi. Yakın zamanda, Clayton J. Masterman ve Kylie Chiseul Kim isimli avukatlar davadan ayrıldı. Ripple, bu çekilmelerin davayı olumsuz yönde etkilemeyeceğini ifade etti.

XRP topluluğu ve Ripple yöneticileri, SEC’e karşı davayı kazanacaklarına dair güvenlerini dile getiriyor. Ancak, topluluk, özet yargı kararının çıkmasındaki gecikmeden duydukları rahatsızlığı ifade ediyor. John Deaton, sürecin 7 aydır devam ettiğini ve Yargıç Torres’in geçmişte hiçbir zaman nihai kararı 9 aydan fazla süreyle bekletmediğini belirtti. Hem Deaton hem de Ripple CTO’su David Schwartz, özet yargının Eylül’de çıkacağını tahmin ediyorlar.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ripple Balinaları Milyonlarca XRP Transferi Gerçekleştiriyor; XRP Fiyatı Artacak mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu