Arweave (AR) Nedir? Arweave (AR) Geleceği ve Yorum 2022

Arweave (AR) Nedir?

Arweave, verileri dağıtılmış bir bilgisayar ağında sabit olarak depolamayı sağlayan bir yazılımdır. Amacı efsanevi İskenderiye Kütüphanesi gibi bir şey inşa etmektir: sonsuz bir dijital arşiv.

Bu nedenle, AR’ın Filecoin ve Sia gibi diğer merkezi olmayan depolama platformlarıyla pek çok ortak noktası vardır ve her ikisi de kullanıcıların depolama hizmetleri alıp satması için bir pazar yeri oluşturmak için kripto para birimleri kullanır.

Arweave ağı, ağ bilgilerini süresiz olarak depolamak için “madencilere” ödeme yapmak için yerel kripto para birimi AR’yi kullanır. Proje ilk olarak Ağustos 2017’de Archain olarak piyasaya sürüldü ve ardından Şubat 2018’de AR olarak yeniden adlandırıldı ve Haziran 2018’de resmi olarak piyasaya sürüldü.

Yellow paper’a göre, Ar “zaman içinde bireyler ve yeni nesiller arasında bilgi depolamak ve paylaşmak için kolektif yetenek” sağlamayı amaçlıyor. Bu amaçla, önde gelen kalıcı ağ, Arweave’in “blok örgüsü” üzerine inşa edilmiştir; her bloğun hem anlık emsal hem de rastgele emsal ile ilişkilendirildiği bir blockchain teknolojisi çeşididir. AR, yeni bloklar eklemek ve ödüller almak için önceki rastgele bloklara erişebilmeleri gerektiğinden, bunun madencileri daha fazla veri depolamaya teşvik ettiğini söyledi.

Arweave, ağ etrafında sürdürülebilir bir ekosistem oluşturmayı amaçlamıştır. Haziran 2020’de, geliştiricilerin uygulamalarından ağ işlem ücretleri oluştuğunda temettü almalarına olanak tanıyan bir “kar paylaşım token’ı” duyurdu ve kalıcı ağ tabanlı uygulamaların oluşturulmasını desteklemek için inkübatörler organize ediyor. Proje ayrıca AR ekibine ve sektör yatırımcılarına ücretsiz depolama ve erişim sağlayan “Boost” programı aracılığıyla yeni başlayanlarla birlikte çalışıyor.

Arweave (AR) Genel Bilgiler

  • Kurucusu: Arweave, doktora öğrencileri Sam Williams ve William Jones tarafından kurulmuştur.
  • Kuruluş Yılı: Proje ilk olarak Ağustos 2017’de Archain olarak duyuruldu, ardından Şubat 2018’de AR olarak yeniden adlandırıldı ve Haziran 2018’de resmi olarak başlatıldı.
  • Toplam Arzı: 63,190,435
  • Dolaşımdaki Arzı: 33,394,701
  • Piyasa Değeri: ₺ 13.921.551.055,62
  • En Düşük Fiyat: ₺ 104,82
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 1340,70

Arweave (AR) Geleceği

AR yıllar içinde büyüdü. Bunun, bu kripto para birimi için fiyat tahmini üzerinde olumlu bir etkisi vardır. Ayrıca Arweave, ortaklıklarını ve yatırımlarını genişletiyor. Tüm bu eylemler ve gelişmeler, uzmanların AR için 2021, 2022 ve geleceğe yönelik olumlu tahminlerde bulunmalarına yol açıyor.

Web’in barındırma için esas olarak Amazon, Google, Microsoft veya Alibaba gibi merkezi hizmetlere dayandığını düşünüyorsanız, Arweave’i ilginç bulabilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Algoritmik Ticaret Nedir, Kârlı mı?

Ayrıca, bu gelecekle ilgili kendi vizyonunuza inanıyorsanız, Arweave’i kullanmak isteyebilirsiniz.
Filecoin ve Sia gibi rakiplerin aksine, Arweave kalıcı depolamaya odaklanır. Bu, dijital verilerin bir müzede veya geleneksel bir kütüphanede olduğu gibi sonsuza kadar saklanması gerektiğini düşünüyorsanız, AR token’larının ilginizi çekebileceği anlamına gelir.

AR Coin grafik verilerine baktığımızda Ar Coin fiyatının sürekli dalgalandığını ve grafiğin sürekli dalgalandığını gösterdiğini görebiliriz. Bu nedenle Ar Coin’in geleceği hakkında kesin bir şey söylemek mümkün değil. Ar coin projesi başarılı olma potansiyeline sahipken, başarısızlık olasılığı da var. Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce bunların sadece bir tahmin olduğunu, kendi araştırmanızı yapmalı ve uzmanların görüşlerini dikkate almalısınız.

BT operatörleri ayrıca daha iyi ve daha uzun bir ağa katkıda bulunarak depolama alanı satmanın ve para kazanmanın çekici bir yolunu bulabilir.

Arweave (AR) Yorum

Yaklaşık 2 yıl üretime geçtikten sonra, yatırım aracı olarak son derece büyük ticaret hacmine sahip şirketler tarafından seçilen AR Coin,

  • Andreessen Horowitz
  • Union Square Ventures yatırım yapan önemli kurumlar arasında yer alıyor.

14 Mayıs’tan bu yana yatırımcılardan büyük ilgi gören AR Coin, Binance piyasasına sunulduktan kısa bir süre sonra yüzde 40 artış gördü. Önümüzdeki birkaç gün için fiyatı belli olmayan söz konusu kripto paranın, bu günlerde ciddi dalgalanmalar bilerek kote edilebildiği için etkilenmediği söylenebilir.

Ayrıca gerçekleştireceği işlemlerin yatırımcıların merakla beklediği coinlerden AR Coin’in yorumlayıcı verilerini şekillendirebileceğine inanılıyor. Ancak önümüzdeki günler hala belirsiz.

AR Coin’in kullanımına dayanarak, AR Coin’in Arweave tarafından oluşturulan ağdaki Fayda işleviyle yakından ilişkili olduğunu bulduk. Yukarıdaki katkılarla, daha fazla insan veri depolamak için Arweave’i kullandıkça AR paraları satın alma talebi artıyor. Gelecekte, geliştirme ekibinin bunu başarması için pazarı genişletmesi ve gerçek kullanıcı sayısını artırması gerekiyor.

Arweave (AR) Nereden ve Nasıl Alınır?

Arweave’yi (AR) güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu