Arthur Hayes, Ethereum ve Bitcoin Hakkındaki Görüşlerini Paylaştı

Eski BitMEX CEO’su ve şu anda kripto para birimi alanındaki en popüler analistlerden biri olan Arthur Hayes, piyasanın mevcut durumu hakkındaki görüşlerini bir kez daha paylaştı ve görüşünü zaten bilinen makale formatında tamamladı. Hayes, yeni makalesinde bir kez daha ABD Merkez Bankası’nın para politikası konusuna derinlemesine dalıyor, ancak hem Ethereum hem de Bitcoin hakkındaki düşüncelerini ifade etmeyi unutmadan.

Fed’in eylemlerinin derin bir analizinden geçen Hayes, yeni makalesinde Ethereum’daki yükseliş duruşunu bir kez daha ifade ediyor. Yazara göre, Eylül ayındaki Merge, ABD doları likidite koşullarından bağımsız olarak ana altcoin için pozitif fiyat hareketine yol açacak. Analist, ETH ihracındaki azalmanın ve fiyat ile ağ aktivitesi arasındaki pozitif yansımanın ETH’nin olumlu bir fiyat etkisi elde etmesine yardımcı olacağına inanıyor. Bununla birlikte, Hayes’e göre bu faktörler o kadar güçlü ki, fiyat hareketi beklenenden daha zayıf olsa bile para politikasındaki herhangi bir sıkılaştırmanın üstesinden gelebilirler.

Bitcoin’e gelince, eski Bitmex patronunun görüşüne göre, küresel ABD doları likidite koşullarının güçlü bir korelasyon ve hatta bazen daha iyi performans gösteren bir göstergesi haline geldi. BTC’nin gelenekselden farklı olarak toplumun parasal ilişkilerinin bir organizasyonunu temsil etmesi nedeniyle gerçek zamanlı olarak bir tür duman alarmına dönüşmüştür. Analist, dolar sistemi fazlalık üretirse, Bitcoin bunu emmeye hazırdır, sonucuna varıyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Hackerlar 52.000.000 Dolar Değerinde BTC Taşıdılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu