Ethereum’un Merge Yükseltmesinde Hata Bulanlar 1 Milyon Dolar Kazanacak

Ethereum Vakfı, Merge yükseltmesinden önce hata ödül programını artırdı. En kritik güvenlik açıkları için en yüksek nakit ödülünü 1 milyon dolara çıkardı. Bu, yüksek etkili hatalar için normal ödülden dört kat daha büyük. Güvenlik araştırmacıları 8 Eylül’e kadar ödüllerini alabilecekler.

Ethereum Vakfı, Ekim 2020’de özellikle Ethereum 2.0’a odaklanan yeni bir ödül programı duyurdu.

Daha sonra, Ethereum Vakfı, Ethereum’un proof-of-stake sürümünün bel kemiği olan Beacon Zincirinin piyasaya sürülmesinden önce ödülleri artırdı.

Blog gönderisine göre, Merge’i başlatacak olan Bellatrix yükseltmesinin 6 Eylül civarında yayınlanması bekleniyor.

Aşırı cömert hata ödülleriyle ilgili duyuru, Ethereum geliştiricisi Peter Szilagyi’nin kısa süre önce Geth 1.10.22’de bir güvenlik açığının keşfedildiğini ortaya çıkarmasından sonra geldi. Yakın zamanda keşfedilen hatayı düzeltmek için bir düzeltme bugün erken saatlerde yayınlandı. Geçen Ağustos ayında, Ethereum blok zinciri, Geth yazılımında keşfedilen ve ağ için felaket olabilecek ciddi bir hata nedeniyle bölündü. Mayıs ayında Wormhole, kritik bir güvenlik açığı keşfeden isimsiz beyaz şapkalı bir bilgisayar korsanına 10 milyon dolar ödül verdi. Aurora, Haziran ayında etik bir hacker’ı ödüllendirmek için 6 milyon dolar harcadı. Şubat ayında MakerDAO, 10 milyon dolara kadar ödül sunan bir hata ödül programı başlattı.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Vitalik Buterin, Ethereum Merge İçin Tarih Verdi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu