Bakkt Yeni Uygulamasıyla Kripto Para Birimlerini Destekleyecek - BTC MAGAZİN

Bakkt Yeni Uygulamasıyla Kripto Para Birimlerini Destekleyecek

Bakkt, önümüzdeki yıl bir kripto ‘tüketici uygulaması’ açacağını açıkladı.

Bakkt‘ın baş ürün sorumlusu Mike Blandina, 2020 yılının ilk yarısında kripto para birimi tüketici uygulamasının başlatılacağını ve tüketicilerin anlaşmalı işletmelerde kripto kullanmasına izin vereceğini söyledi.

“Tüketicilerin dijital varlıkların değerini keşfetmeleri ve aynı zamanda onları nasıl işlem yapabileceklerini veya izleyebileceklerini kolaylaştıracak bir tüketici uygulaması başlatıyoruz. İşletmeler, genişleyen harcama gücüne sahip daha geniş bir müşteri kitlesine erişim kazanacak.”

Mike Blandina

Uygulamanın Bitcoin’e ev sahipliği yapamayacağını, ancak “yatırımcıların perakende aracılık hesabında hisse senetlerinde işlem gördüğü kadar kesintisiz bir şekilde kripto para birimleri de dahil olmak üzere dijital varlıklar destekleyeceğini” söyledi.

2018’de Bakkt, bir tüketici uygulaması üreteceklerini ve müşterilerine perakende satış deneyimi sunmak için Starbucks ve diğer şirketlerle ortak olacağını belirtti. Blandina, Pazartesi günkü blog yazısında, uygulama yayınlandığında Starbucks’ın Bakkt’ın ilk ortağı olacağını belirtti.

Balinda blogunda ayrıca “şirketlerin ve tüketicilerin dijital varlıkları kullanarak daha önce düşünülmeyen şekillerde sorunsuz bir etkileşimde bulunmaları için anlamlı fırsatlar sunacak” dedi

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu