Çin Kripto Para Birimi Büyümesini Teşvik Etmek İçin Yeni Yasa Çıkardı - BTC MAGAZİN

Çin Kripto Para Birimi Büyümesini Teşvik Etmek İçin Yeni Yasa Çıkardı

Çin devlet haber ajansına göre, Çin blok zinciri ve kripto para birimleri sınırlarını destekleme planlarını ilerletiyor.

Çin’in resmi haber ajansı Xinhua, Pazartesi günü Çin Ulusal Halk Kongresi’nin devlet tarafından onaylanmış kripto para biriminin ihracına izin verecek bir yasayı kabul ettiğini bildirdi.

Rapora göre, NPC Daimi Komitesi Cumartesi günü yeni yasalar öncesinde kripto varlıkları ihraç etmek için hazırlıklarını tamamladı.

Daimi Komite, yeni kripto varlığı yasasının “kripto varlığı endüstrisinin geliştirilmesine ve siber alanın ve bilgilerin güvenliğinin sağlanmasına yardımcı olmak” amacıyla 1 Ocak’ta yürürlüğe gireceği belirtti.

Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping geçen hafta  blockchain teknolojisine yatırımların artacağını söyledi.

Açıklamadan sonra, Çinli yatırımcılar arasında alım çılgınlığı tetiklendi. Rapora göre, blockchain teknolojisiyle ilgili hisse senetleri çift haneli artışlara tanık oldu.

Gelişmeye dair konuşan Guangdong Xiaoyu Investment Management fon yöneticisi Li Shiyu, “Bu şirketlerin çoğu, özellikle de blockchain ile yeni bağlantı kurmaya çalışanlar heyecandan pay almaya çalışıyor. Lider tarafından öncelik olarak belirtilen bir konunun ne kadar coşku yaratabileceğini gösteriyor.” dedi.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu