Belarus Cumhurbaşkanlığı Seçimleri Kriptoyu Nasıl Etkiler? - BTC MAGAZİN

Belarus Cumhurbaşkanlığı Seçimleri Kriptoyu Nasıl Etkiler?

  • Geçtiğimiz günlerde Belarus halkı, Pazar günkü cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından protesto eylemi yaptı.
  • Alexander Lukashenko, cumhurbaşkanlığını ülke içinde sürdürecek, ancak kusurlarına rağmen, yeniden seçilmesi kriptoyu yükselişe geçirebilir.

Geçtiğimiz günlerde Belarus halkı, Pazar günkü cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından protesto eylemi yaptı. Alexander Lukashenko, cumhurbaşkanlığını ülke içinde sürdürecek, ancak kusurlarına rağmen, yeniden seçilmesi kripto için yükselişe geçebilir.

Lukashenko’nun muhalefet adayı Svetlana Tikhanovskaya’ya karşı yeniden seçilmesini, geçen hafta 9 Ağustos’ta kendisine %80’den fazla oy veren heyelan zaferi gibi görünen bir zaferle kazandığı iddia ediliyor. Birçok kişi bu sonucun hileli olduğuna inanırken, sonuç kalıcı gibi görünüyor. Hatta tahrif edilmiş oy pusulalarına dair haberler bile var.

Lukashenko, 1994’ten beri Beyaz Rusya Devlet Başkanıdır ve bu süre zarfında kripto para biriminin geleceği hakkında dijital varlıklar ve Blockchain teknolojisine desteğini gösteren birçok yorum yaptı. Hatta Aralık 2017’de, 20.000$’a yükselen Bitcoin boğa koşusu sırasında kripto para birimini ve ilk madeni para tekliflerini yasallaştırdı.

Geçen yılın Nisan ayında bir kalabalığa hitap eden Lukashenko’nun bir videosu bile var, ancak ülkenin bu yılın sonunda tamamlanması planlanan ilk nükleer santralinden fazla enerji kullanmayı önerdi. Bu fazla enerjiyi kullanarak, Bitcoin gibi kripto para birimlerini çıkarmak ve satmak için kullanılacak. İzleyici yorumlarının ardından yüzüne güldü, ancak tanınmış Bitcoin savunucusu Anthony Pompliano, her ülkenin er ya da geç kripto para madenciliği yapacağını söyleyerek desteğini gösterdi.

Ülke başkanının bu yükseliş sözlerine rağmen, ülkenin kendisi kripto parayı pek desteklemedi. Ara sıra birkaç yasal değişikliğe rağmen, dünya çapında Blockchain tartışmalarının ön saflarında yer almadılar.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeyi unutmayın!


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu