Peter Brandt: "Tether, Gerçekleşmeyi Bekleyen Bir Kazadır" - BTC MAGAZİN

Peter Brandt: “Tether, Gerçekleşmeyi Bekleyen Bir Kazadır”

  • Ticaret emektarı Peter Brandt, Tether’in sadece bir başka itibari para birimi olduğunu söylüyor.

Emtia ticareti veterineri Peter Brandt, dünyanın en büyük stabilcoini olan Tether’e (USDT) yönelik eleştirisini, “gerçekleşmeyi bekleyen bir kaza” şeklinde tweet atarak yeniden canlandırdı.

USDT’nin “sadece başka bir itibari para birimi” olduğuna inanıyor, bu yüzden çökebilir.

“Tether, gerçekleşmeyi bekleyen bir kazadır. Tether sadece başka bir itibari para birimidir.”

Tether ve “Nijerya Biblosu”

Brandt Nisan ayında, Tether’e sahip olmanın “Nijerya Biblosu” tutmakla eşdeğer olduğunu iddia etti. Bu karşılaştırma ile önder stablecoine olan güven eksikliğinin altını çizdi.

Nijerya’nın zayıflayan ulusal para birimi Naira, Temmuz ayında yüzde 12,56’ye sıçrayan ülkedeki yükselen enflasyonun arkasındaki ana sebep olduğuna inanılıyor.

Yine de, kripto para birimi topluluğundaki güçlü dolar karşıtı duyarlılık göz önüne alındığında, Brandt, servetinizi Tether’de saklamanın aptalca olduğunu düşünüyor:

“Bence insanlar bir gecede bile olsa servet sahibi oldukları için aptallar. İnsanlar USD’yi fiat olarak kınaması, ancak bu ipi tutması bir şakadır.”

Geçen yıl Tether, stablecoin’in toplam arzının yalnızca yüzde 74’ünün nakit ve kısa vadeli menkul kıymetlere bağlı olduğunu kabul etti.

Bununla birlikte, Tether’in piyasa değeri, traderlar tarafından fonlarını park etmek için öncelikli olarak kullanılan itibari para sabitlenmiş madeni paralara yönelik mantıklı talebin ortasında, 2020’de 11,8 milyar dolara yükseldi.

Tether FUD’u Durmayacak

Tether, alandaki en tartışmalı projelerden biri olarak kabul ediliyor ve çöküşünün Bitcoin’i de düşürebileceği fikri, ısrarcı bir düşüş anlatımı oldu.

Finans profesörleri John Griffin ve Amin Shams tarafından yürütülen adli bir araştırmaya göre, stabilcoin ihraççısı, Bitfinex borsası ile birlikte, 2017’nin sonlarında kripto piyasalarını manipüle etmeyi başardı.

Bu arada, New York AG Letitia James, Nisan 2019’da endüstri genelinde şok dalgaları yaratan Bitfinex’in 850 milyon USDT örtüsünü araştırmaya devam ediyor.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu