Ripple 20 Milyon XRP Taşıdı - BTC MAGAZİN

Ripple 20 Milyon XRP Taşıdı

  • XRPL Monitor, Ripple’ın cüzdanlarından birinden yapılan iki işlem tespit ederken, Jed McCaleb ayrıca nakit çıkışı için 5 milyon XRP taşıdı.

Büyük Twitter botu XRPL Monitor, son zamanlarda Blockchain devi tarafından sıklıkla kullanılan Ripple cüzdanlarından biri olan RL18-VN’den aktarılan 20 milyon XRP‘yi tespit etti.

Ripple destekli bir ODL koridoruna ev sahipliği yapan Lüksemburg merkezli Bitstamp borsasına on milyon XRP gönderildi.

Eski Ripple CTO’su Jed McCaleb ayrıca 5 milyon XRP transfer etti. Böylece toplamda 25 milyon XRP transfer edilmiştir.

20 Milyon XRP ile Ripple Parçaları

Zaman zaman blockchain devi Ripple, çeşitli miktarlarda XRP basmaktadır. Bu transferler Whale Alert ve XRPL Monitor tarafından Twitter’da bildiriliyor.

En büyük sürümler, her ayın ilk gününde, XRP’nin iki porsiyonunun (her biri 500 milyon) Ripple’ın emanetinden serbest bırakıldığı zaman gerçekleşir.

Bununla birlikte Ripple, kendisini desteklemenin yanı sıra ortaklarına (finans kurumları, MoneyGram vb.) ve hayır kurumlarına XRP gönderiyor.

Ripple, şirketin 2. Çeyrek raporunda belirtildiği gibi, son zamanlarda OTC piyasalarından XRP’yi geri topluyor. Böylece, yukarıda bahsedilen XRP işlemleri buna yönelik olarak hedeflenebilir.

Ripple bugün erken saatlerde 20 milyon XRP’yi taşıyarak bunun yarısını ODL koridorlarından birine ev sahipliği yapan Bitstamp’a gönderdi.

Jed McCaleb XRP’sini Terk Etmeye Devam Ediyor

Ripple kurucu ortağı Jed McCaleb, geçmişte Ripple CTO’su olarak yaptığı hizmetler için tazminat paketinin bir parçası olarak düzenli olarak Ripple’dan aldığı zulalardan 5 milyon XRP’yi nakde çevirdi.

5 milyon XRP, McCaleb’in Ripple’ın yönetim kurulunun bir parçasıyken kurduğu “tacostand” cüzdanından aktarıldı.

Eski Ripple CEO’su Chris Larsen de son zamanlarda XRP’yi hareket ettiriyor. Daha önce Btcmagazin, Larsen’in 5 milyon XRP’yi Coinbase Pro’ya aktardığını bildirdi.

Transferin olası bir nedeni, Ripple’ın XRP’yi piyasadan kurtarmasıdır. 4 yıl önce CEO pozisyonundan ayrılsa da Larsen, 2018’den alınan verilere göre Ripple’da yönetim kurulu başkanlığı görevini ve şirketin yüzde 17 hissesini elinde bulunduruyor.

Jed McCaleb, Ripple’dan 1 Milyar Dolar Alacak

Ripple’dan David Schwartz’a göre Jed McCaleb’den bahsetmişken, Ripple tarafından kendisine sağlanan toplam tazminat, uzlaşma anlaşmasının süresi dolduktan sonra Jed’e 1 milyar dolardan fazla kazandıracak.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeyi unutmayın!


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu