11 Ağustos 2020 Cardano, Dogecoin Fiyat Analizi

Bitcoin‘in geçtiğimiz haftalarda 10 bin dolarlık direnci geçmesiyle birlikte, Ağustos ayı piyasadaki birçok altcoin için oldukça faydalı oldu. Cardano ve Dogecoin gibi popüler altcoinler ayın başından bu yana işlem fiyatlarının yükseldiğini gördü.

Cardano [ADA]

Cardano, 3.6 milyar dolarlık piyasa değeri ile CoinMarketCap’ın listesinde 9. sırada yer alıyor. Ayın başından bu yana Cardano’nun fiyatı yüzde 12’nin üzerinde yükseldi ve şu anda 0,14 dolardan işlem görüyor. Yükseliş trendi devam ederse, 0.15$’lık direnç muhtemelen bir kez daha test edilecek. Bununla birlikte, coin bir düşüş trendinde başlayacaksa, 0.13$ ve 0.12$’da iki önemli destek var.

MACD göstergesi, MACD çizgisinin üzerine çıkan sinyal çizgisiyle birlikte düşüş eğilimi kaydetti. Stokastik gösterge ise aşırı alım bölgesine doğru hareket etmektedir. Yatırım platformu eToro’nun yakın tarihli bir raporuna göre, Bitcoin yatırım için en önemli varlık olmaya devam ediyor, ancak Temmuz ayında Cardano gibi yüksek performanslı altcoinler perakende yatırımcıların favorisiydi.

Dogecoin [DOGE]

Dogecoin, fiyatı yüzde 21’in üzerinde arttığı için geçtiğimiz hafta büyük bir kazanan oldu. Basında Dogecoin, 439 milyon dolarlık piyasa değeri ile 0.0035 dolardan işlem görüyor. Şu anda Dogecoin’in işlem fiyatı, 0.0050$’lık dirençten 0.0027$’lık desteğe daha yakın.

Bollinger Bantları, Dogecoin için önemli ölçüde daraldı ve fiyat için daha düşük volatilite seviyeleri gösteriyor. Öte yandan RSI göstergesi artık aşırı alım bölgesine yaklaşıyor.

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Yorumlar (Hayır)

Cevap bırakın