Binance CEO’su Luna ve UST İçin Açıklamada Bulundu

Reddit’teki en son AMA oturumuna göre, Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, tüm Terra Luna ve UST durumu hakkındaki düşüncelerini ve görüşlerini dile getirerek, durumu “aptalca” olarak nitelendirdi ve bunun bir aldatmaca olmadığına inandığını belirtti.

AMA oturumundan önce, CZ, özellikle platformda Binance’in UST stake teklifini kullanan kullanıcılardan gelen haklı eleştirileri aldıktan sonra, tüm durumu özetleyen bir makale yayınladı.

CZ’ye göre en büyük kusur, daha fazla UST basmasının bir şekilde toplam değerini artıracağını ima eden mekanizmaydı. CZ tarafından eleştirilen mekanizma, UST’nin sabitlenmesini sağlayan tüm Terra/Luna ekosisteminin çekirdeğiydi.

Do Kwon daha önce de aynı eleştiriyle karşı karşıya kaldı, bu nedenle vakfı, Anchor gibi platformlarda artan oynaklık ve likidite eksikliği durumunda stablecoin’i desteklemek için ek fonlar ayırmaya karar verdi.

Ancak kusurlu bir sabitleme mekanizması ve sorunlu “değişken varlıklarla destek” fikri nedeniyle UST, dolar sabitini koruyamadı ve artan satış baskısı ve çıkış likiditesi eksikliği karşısında tökezledi. Bildirildiğine göre, LFG, piyasa yapıcılar hemen yeterli likidite sağlayamadığından, BTC varlıklarıyla stablecoini hemen geri alamadı.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   LFG Rezervlerini Sattığını Açıkladı, LUNA ve UST Düşüşe Geçti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu