Binance CEO’su Terra’nın UST’yi Nasıl Kurtarabileceğini Açıkladı

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birinin CEO’su, UST’nin durumu hakkındaki görüşünü sundu ve LUNA ve UST ticaretinin platformdan askıya alınmasını açıkladı.

Her şeyden önce, UST’nin sabitlenmesini etkileyen ana sorun, Terra protokolündeki temel sorunlar nedeniyle basılan aşırı miktarda LUNA’dır. Terra pazarlarındaki kargaşanın ardından, doğrulayıcılar tüm ağı askıya aldı ve bu da temelde ağın tüm temel işlevlerini kapattı. O andan itibaren para çekme veya para yatırma mümkün değildi.

https://twitter.com/cz_binance/status/1525060775391510529?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1525060775391510529%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_c10&ref_url=https%3A%2F%2Fu.today%2Fbinance-ceo-explains-how-terra-should-have-managed-ust-situation

CZ’ye göre, büyük miktarlarda LUNA basıldı ve mevduatları durduran borsaların dışına taşındı, bu nedenle bazı kullanıcılar satış baskısının azaldığını düşündüler. Ancak asıl mesele mevduatların açılması ve satış baskısının piyasalara geri dönmesi ve sürekli bir düşüşe neden olmasıydı.

CZ, durumun UST ve LUNA yönetimi tarafından ele alınmasından dolayı hayal kırıklığına uğradığını da sözlerine ekledi. Binance, ağı geri yüklemelerini, aşırı derecede basılmış LUNA’yı yakmalarını ve sabitleyiciyi kurtarmalarını istedi, ancak Terra’dan herhangi bir yanıt alınmadı.

CZ ayrıca, Axie Infinity gibi diğer şirketlerin ve projelerin UST’lere benzer durumlarda profesyonelce davrandıklarını ve sorumluluk aldıklarını ve Binance’in yardımına ek olarak kendi taraflarında hemen harekete geçmelerini sağlayan bir plan sunduğunu da sözlerine ekledi.

Yazım zamanında, Luna ve UST para yatırma ve çekme işlemleri borsada bloke edildi, para biriminin istikrarı hala şüpheli. 


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Red Bull Kripto Para Birimiyle Sponsorluk Anlaşması İmzaladı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu