Satoshi Dönemi Bitcoin Cüzdanı Aktifleşerek Sahibini Milyoner Yaptı

Whale Alert kripto para izleyicisi, 2013’ten beri etkin olmayan bir cüzdandan bir işlem tespit etti. Adres, cüzdanın etkin olmadığı son 8,5 yılda fiyatı 62 kattan fazla artan 1.000 Bitcoin içeriyor.

2013 yılı, birçok insanın gizemli Satoshi Nakamoto ile internet sohbetlerinde canlı olarak konuştuğunu hatırladığı bir yıldı ve BTC yaklaşık 468,60 dolardan işlem görüyordu.

2013 yılında 1000 BTC 468.643 $ değerinde iken, bu BTC miktarı şimdi 30.741.000 $’a mal oluyor. Sahibi cüzdanı etkinleştirdi ve Bitcoin’i satarak kendini bir milyoner ve kripto para birimi balinası haline getirdi.

Yorum dizisinde, bazıları bunun FBI’a ait bir kripto cüzdanı olabileceğini varsaydılar.

2013 yılında, Silk Road darknet web sitesi ABD kolluk kuvvetleri tarafından kapatıldı ve kurucusu Ross Ulbricht iki ömür boyu hapis artı 40 yıl hapis cezasına çarptırıldı, Bitcoin cüzdanına FBI tarafından el konuldu ve FBI büyük bir Bitcoin cüzdanının sahibi oldu.

Bu yazının yazıldığı sırada, önde gelen dijital para birimi Bitcoin, 12 Mayıs’ta 28.000 doların altından toparlandıktan sonra 30.000 dolar seviyesinin üzerinde işlem görüyor.

21 Nisan’da Bitcoin, 42.000 doların üzerinde yerel bir zirveye ulaştı. Hareketsiz cüzdanın sahibi 1.000 BTC’yi o zaman satmış olsaydı, 12 milyon dolar daha kazanmış olacaktı.

Bu yılın başlarında, Whale Alert, yaklaşık iki yıl boyunca hareketsiz kaldıktan sonra hayata dönen en az iki atıl cüzdan daha bildirdi. Bunlar sırasıyla 15.5 milyon dolar ve 22.1 milyon dolar değerinde 407 BTC ve 500 BTC içeriyordu.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   FED'in Kararı Bitcoin'i Nasıl Etkileyecek? İşte Cevabı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu