Mayıs Ayının Öne Çıkan GameFi Tokenları

Kripto paralar ve oyunların aynı çatı altında buluşmasını sağlayan GameFi endüstrisi, ismini Oyun ve Finans kelimelerinin birleşiminden almaktadır. Play to earn oyunları olarak da adlandırılan bu blok zinciri oyunları; NFT’ler, oyun içi öğeler, verim çiftçiliği ve görevlere dayalı bir sistemde kurulmuştur. GameFi, insanların kripto alanına girmesini kolaylaştıran bir dizi yeniliğe de imza atıyor. Geleneksel oyunlarda devrim yaratan sektör sayesinde oyuncular artık oyun oynamak için para harcamak yerine oyun oynayarak para kazanıyorlar. Bu içerikte Mayıs ayının öne çıkan GameFi tokenları listesine bir bakalım.

Efinity (EFI)

Mayıs Ayının Öne Çıkan GameFi Tokenları 2
Efinity (EFI)

Enjin’in Efinity çapraz zinciri, IKONIC ile resmi olarak bir ortaklık kurdu. Bu özel NFT parachain’i, NFT oluşturma, Enjin cüzdanı ve yönetim araçları gibi birçok yenilikle geliyor. Sürekli yeni NFT tabanlı oyun ve uygulama çıkarken sektördeki rekabet de günden güne artıyor. Bu yüzden birçok proje yeni teknolojilere ve özel araçlara erişmek için diğer geliştiricilerle işbirlikleri ve entegrasyonlar kuruyor. IKONIC, e-sports için ilk NFT pazarıdır. NFT madenciliğini geliştirmek isteyen IKONIC, artık Efinity çapraz zincirine girdi. Efinity, Enjin tarafından Polkadot üzerinde inşa edilmiş ve NFT pazarına adanmış bir parachaindir. Şu anda $0,218 fiyatından işlem gören EFI token son haftada %36,4 değer kaybetmiştir.

Refereum (RFR)

Mayıs Ayının Öne Çıkan GameFi Tokenları 3
Refereum (RFR)

Refereum, yayın izleyerek bilet kazandıran bir blok zinciri projesidir. Twitch’te oturum açıp Ethereum cüzdanınızı eklediğiniz takdirde RFR token kazanmaya başlayabilirsiniz. Refereum platformu, oyun yayını izleyen kullanıcıları birkaç saatte bir ödüllendirmektedir. Bir kazanan seçmek için tüm biletleri bir kutuya koyar ve rastgele bir bilet seçerek bilet sahibinin adresine RFR token ödülü gönderilir. Çekiliş belirsiz gün ve tarihlerde yapılır ve ödül 10.000 RFR token, yani şu anda 66,80 USD’dir. RFR token son haftada %32,1 değer kaybetmiştir ve $0,00668 fiyatındadır.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Haftanın Gelişim Gösterebilecek GameFi Tokenları (1 - 7 Ağustos)

Verasity (VRA)

Mayıs Ayının Öne Çıkan GameFi Tokenları 4
Verasity (VRA)

Verasity, 2019’un Nisan ayında piyasaya sürülmüş bir projedir. Proof of View protokolü olarak görev yapan bu proje, her ziyareti kendi protokolü aracılığıyla doğrulayarak gerçek insan ziyaretlerinden gelen yasadışı ve yapay trafiği belirler, hileli trafikle ve botlarla mücadele eder. PoV protokolü, NFT’lerin kimliğini doğrular ve orijinal koleksiyonları doğrulayabilir. Verasity’nin dolandırıcılık önleme sistemi metaverse ve GameFi için önemlidir. Bu benzersiz sistem VRA isimli bir native tokena sahiptir. $0,00747 fiyatından işlem gören VRA token, piyasa koşullarına yenik düşmüş ve son 7 günde %42,4 değer kaybetmiştir.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu