Binance NFT Marketplace Nedir? İnceleme & Rehber

Binance, dünyanın en büyük kripto para borsası olmasının yanı sıra hem BNB Smart Chain isimli blok zinciri ağının geliştiricisi, hem de Binance NFT Marketplace‘in geliştiricisi ve yöneticisidir. Binance BNB NFT Market, dijital sanat eserleri, oyun içi öğeler, NFT koleksiyonları ve sanal araziler gibi birçok BSC NFT’sinin ticaretinin yapılabildiği bir pazar yeridir. Bu pazarda çok büyük NFT koleksiyonlarından tutun da Mobox, SecondLive, Bomb Crypto gibi oyunların içindeki dijital varlıklara kadar BSC ağında işlem gören tüm NFT’ler alınıp satılabilir. Bu BSC NFT Market, kolay ara yüze ve düşük işlem ücretlerine sahiptir.

Binance NFT, sabit olarak %1 işlem ücreti alır. Bu, OpenSea’nin %2’sine göre iyi bir yüzdedir. Binance, kripto para alanında dünyada en çok bilinen ve saygın bir platform olduğu için bu pazar yerindeki satıcı ve kategori yelpazesi de oldukça geniştir. Marketin bir iyi yanı da listeleme ücreti olmamasıdır. NFT’leri oluşturanların daha sonraki satışlardan %1 telif ücreti alma hakkına sahip olması gibi değişken özellikleri vardır. NFT basım ücreti, şu anda $0,004’a tekabül eden 0,00001 BNB’dir.

Binance NFT, gelişen NFT ekosisteminden NFT oluşturucuların ve alıcıların en yüksek verimi alması için geliştirilmiştir. Binance BSC NFT Market‘te listelenen NFT’lerin kategorileri sanat, oyun ve dijital koleksiyonlardır. Bunlara ek olarak ana sayfada önerilen içerik oluşturucular, önerilen koleksiyonlar, trend olan NFT’ler, oyun NFT’leri ve günün seçimleri bulunur.

Pazar yeri, NFT alıp satmaya aracı olmakla kalmaz, benzersiz koleksiyonların ilk defa listelenmesine, özel sergilere ve diğer premium etkinliklere kadar ulaşan etkinlikleri vardır. Mystery Box Playground ile kullanıcılar çeşitli yaygın, nadir ve benzersiz NFT’ler kazanma şansı yakalar.

Binance BNB NFT Market Ücretleri

Binance NFT Market’te NFT basmak, NFT satın almak ve NFT satmak çok düşük ücretlere tabidir. Tüm bu eylemler BSC ağı içinde akıllı sözleşmeleri tetikler. Bir NFT sattığınızda veya satın aldığınızda Binance’a %1 hizmet ücreti ödersiniz. Markette NFT listelemek ise ücretsizdir.

NFT telif ücretleri, NFT’yi oluşturan kişilerin başarılı NFT’sinin sonraki satışlarından gelir elde etmesi amacıyla koyulur. Orijinal NFT oluşturucu, eğer isterse, NFT’nin sonraki satışlarında ödenen ücretten %1 pay alabilir. Tabi NFT’yi orijinal satıcıdan alan kişi de bunun böyle olduğunu bilir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Chromia (CHR) Nedir? Chromia (CHR) Geleceği ve Yorum 2022

Market Arayüzü

Binance geliştiricileri, hem borsa hem de NFT market için kullanıcıların ihtiyaçlarına göre düzenlemeler yapmaya devam etmektedir. Kullanıcı deneyimine göre sürekli geliştirilmeye devam eden marketin sol tarafındaki menü yeniden tasarlanmıştır. Varlıklar, geçmiş, sık kullanılanlar ve ayarlar menüleri bu bölümde bulunur. BSC cüzdanı bağlama, para yatırma ve para çekme düğmeleri de üst menüde bulunmaktadır.

Markete eklenen iyi özelliklerden biri de Favoriler özelliğidir. Artık istediğiniz satıcıyı, koleksiyonu veya NFT’yi favorilere ekleyerek daha sonra kolayca tekrar bulabiliyorsunuz. Bu sayfa içinde NFT’ler hala satışta veya satılmış / satıştan kaldırılmış şeklinde görünmektedir.

Üst menüde Gaming / IGO seçeneği vardır, burada henüz başlatılmamış oyunların ilk oyun içi NFT’lerinin satışı yapılır. Geçmiş teklifleri de görüntüleyebileceğimiz bu pencerede yeni metaverse’lerin arazi satışları da vardır.

Binance NFT Marketplace, diğer BSC NFT Market‘leri içinde rakipsiz bir likiditeye ve işlem hacmine sahiptir. Ağda yayına hazırlanan en önemli oyunların ilk NFT satışları Binance BNB NFT Market‘te yapılmaktadır. Platform ayrıca aklınıza takılan her adım için bir blog içeriğine sahiptir ve aynı zamanda öğrenmek istediklerinizi yanıtlamaya gönüllü bir destek ekibi de vardır. Eğer NFT ticareti sektörüne dahil olmak istiyorsanız, bir NFT koleksiyonundan NFT sanat eseri satın almak istiyorsanız veya bir blok zinciri oyununun oyun içi öğelerinin ön satışına katılmak istiyorsanız bu NFT markete mutlaka göz atmalısınız.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu