Vitalik Buterin: Bitcoin Düşmanlığı Sosyal Medyanın Ürünü

En son gönderisinde Vitalik Buterin, Bitcoin’e ve kripto para birimi endüstrisinin geleceğine yönelik görüşünü açıkladı. Sektördeki en etkili kişilerden biri, Bitcoin ve Ethereum toplulukları ile genel olarak sektör arasındaki farkları anlattı.

Vitalik’in makale aracılığıyla ifade etmeye çalıştığı ana düşüncelerden biri, etrafındaki düşmanca ve aşırı savunmacı görünen bir topluluk tarafından miras alınan bir proje olarak Bitcoin’in doğasıydı.

Ethereum, Cardano veya Solana gibi projelerle karşılaştırıldığında, Bitcoin, diğer zincirlerde çok yaygın olarak kullanılan zincir üstü uygulamaların veya herhangi bir merkezi olmayan çözümün oluşturulmasına izin vermez. Bu gerçek sayesinde, Bitcoin ile ilgili dolandırıcılık ve gölgeli projelerin sayısı, akıllı sözleşmeler teknolojisini destekleyen blok zincirlere kıyasla katlanarak daha düşüktür.

Buterin, “gerçek” Bitcoin’in modern zincirlerle, hatta Ethereum gibi ağlarla nasıl karşılaştırıldığını gösteren içeriden bilgi tahsisi grafiğini ekledi. Veriler, Bitcoin’in neredeyse hiç içeriden bilgi tahsisi olmayan birkaç projeden biri olduğunu gösteriyor ve bu da ilk kripto para birimine sahip olan herkesi herhangi bir içeriden maruz kalmaya karşı doğal olarak koruyor.

Vitalik Buterin: Bitcoin Düşmanlığı Sosyal Medyanın Ürünü 2
Kaynak: Messari

Sonunda Vitalik, makalede bahsedilen her şeyi özetledi ve bugün dijital varlıklar alanında var olan başka hiçbir kripto para biriminin Bitcoin’den yararlanamayacağını belirtti. Litecoin gibi erken dönem altcoinler bile aynı düzeyde benzersizliğe sahip değil.

Bitcoin topluluğunun ve onun maksimalistlerinin düşmanlığına gelince, Buterin, bu topluluğun kripto projelerinin ve meraklılarının yoğunlaştığı Twitter gibi modern sosyal medya platformlarının bir ürünü olduğunu açıkladı. Bitcoin topluluğu, bir dizi olumsuz faktör nedeniyle diğerlerinden daha katı ve öyle kalmaya devam ediyor.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ethereum Gas Ücreti Düşüyor, Analistler ETH Fiyatında Büyük Yükseliş Bekliyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu