Bitcoin Aktif Arzı Son 24 Saat İçinde Yeni Yüksek Seviyeye Ulaştı - BTC MAGAZİN

Bitcoin Aktif Arzı Son 24 Saat İçinde Yeni Yüksek Seviyeye Ulaştı

  • Glassnode, son 24 saat içinde aktif Bitcoin arzının önemli bir artış kaydettiğini bildirdi; perakende yatırımcı BTC cüzdanlarının sayısı da arttı.

Twitter sayfasında, analiz şirketi Glassnode, son yirmi dört saat içinde ortaya çıkan Bitcoin arzı hakkında bazı olumlu veriler paylaştı.

Şirket tarafından yayınlanan tabloya göre, Bitcoin aktif arzı “3y-5y”, bu endeksin bir önceki değerine göre %3 artışla 1.165.734.158’e önemli bir artış gösterdi.

Glassnode’den daha iyi haberler; elinde en az 0.1 miktarında BTC bulunan cüzdanların miktarının da 21 Mayıstaki bir önceki en yüksek seviyeye ulaşan, 3.054.282.000’lik yeni bir ATH’ye (Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesi) yükseldiğidir.

Bu durum: mevcut küresel mali kriz nedeniyle daha fazla BTC satın alan perakende kullanıcılarının Fed’in kurtarma şirketlerine sürekli USD basması nedeniyle olabilir. ABD, İngiltere ve Lübnan da dahil olmak üzere diğer ülkelerde sosyal huzursuzlukların yanı sıra hayatta kalma kontrolleri sağlamasının göstergesi olabilir.

Dünya üzerinde ki sıkıntılı durumların artmasından sonra, BTC’nin kurumsal (perakende) yatırımcıların ilgisini çektiği görülmektedir. Bu durum, yani perakende yatırımcılarının BTC’e yönelmesi; bizlere BTC’nin bir gelecek vaat ettiği konusunda bir gösterge niteliğinde olması olasıdır.

Yukarıda ki verilerden hareketle Bitcoin’nin aktif arzının ve elinde en az 0.1 BTC bulunduran adreslerin sayısının artması Bitcoin’inin geleceği için olumlu haberlerdir.

Şimdi ise Bitcoin fiyatının önümüzde ki günlerde bu verileri destekleyecek nitelikte artıp artmayacağı büyük bir merak konusudur.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu